Wirtualne Targi

Graham Masterton Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Magia seksu, Książka | Graham Masterton

    Magia seksu, czyli co zrobić, by twój mężczyzna był wspaniały w łóżku. Doskonały, odważny, bezpruderyjny i napisany z poczuciem humoru kurs erotyczny samodoskonalenia dla kobiet. Seks jest wspaniałą, przebogatą, obfitującą w ekscytujące niespodzianki i możliwości częścią życia. Stąd tyle tu bezpośrednich rad, opisów nieoczekiwanych rozkoszy ciała oraz odważnych erotycznych fantazji. Aby móc wcielać w życie swe najdziksze wizje i stać się kochanką doskonałą, warto czerpać insp...

    Promocja
    okładka Noc gargulców, Książka | Graham Masterton

    Kontynuacja „Bazyliszka”. Po pokonaniu profesora Zaubera i zniszczeniu bazyliszka Nathan Underhill wszedł w posiadanie Czarnej księgi. Dzieło słynnego średniowiecznego alchemika zawiera istotne informacje, które pozwalają słynnemu kryptozoologowi kontynuować prace nad ożywianiem mitycznych stworzeń. Tym razem obiektem badań jest feniks. Profesor zamierza pozyskiwać od niego komórki macierzyste i wykorzystywać je do leczenia osób z ciężkimi poparzeniami. W dniu, kiedy udaje m...

    Promocja
    okładka Rytuał, Książka | Graham Masterton

    W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a tu ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni… Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego ...

Graham Masterton Książki

Graham Masterton jest brytyjskim pisarzem zaliczanym do najpopularniejszych współczesnych twórców horrorów oraz literatury grozy. Jego pierwsza powieść, “Manitou”, niemalże natychmiast stała się bestsellerem. Od tego czasu Masterton napisał ponad sześćdziesiąt powieści grozy, jego dorobek literacki jest jednak znacznie bogatszy. Brytyjczyk jest bowiem także autorem poradników z dziedziny seksuologii, opowiadań, powieści sensacyjnych, obyczajowych oraz historycznych, które wciąż się ukazują. Jego teksty pojawiają się regularnie w takich czasopismach jak “Cosmpolitan”, “Men’s Health”, “Woman”, “Woman’s Own” czy “Nowa Fantastyka”. W 2021 roku we Wrocławiu pojawił się krasnal z brązu trzymający powieść “Manitou” w ręce jako uhonorowanie dorobku Grahama Mastertona.

Graham MAsterton - dziennikarz i pisarz

Graham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 roku w Edynburgu. Po ukończeniu szkolenia dziennikarskiego zajął się wydawaniem magazynu dla mężczyzn “Mayfair”. Jako zaledwie dwudziestoczterolatek stał się redaktorem naczelnym czasopism “Penthouse” oraz “Penthouse Forum”. Swój pierwszy horror literacki, zatytułowany “Manitou”, Masterton opublikował w 1976 roku. Ta opowieść o indiańskim szamanie, który ponownie rodzi się w obecnych czasach, by zemścić się na białym człowieku, szybko stała się bestsellerem. Już dwa lata później została ona zekranizowana i do dziś cieszy się uznaniem. Od chwili swojego debiutu Graham Masterton stworzył wiele kultowych i uznanych horrorów oraz powieści grozy. Za “Kostnicę” otrzymał nagrodę Special Edgar przyznawaną przez Mystery Writers of America. To historia rozgrywająca się w Wydziale Sanitarno-Epidemiologicznym w San Francisco. Pewnego dnia pojawia się w nim pewien starszy pan, który twierdzi, że jego dom oddycha. Niedługo później do szpitala trafia młody mężczyzna, który także oddycha w ten sam dziwny sposób, a zaraz po nim inny, nieludzko okaleczony. Pracująca w księgarni Jane Torresino zaczyna myśleć, że wszystkie te zdarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Wszystko zaczyna dziać się coraz szybciej, gdy do miasta przybywa szaman, by podjąć się wyzwania demonów…

Wyróżnienia dla powieści Grahama Mastertona

Zwierciadło Piekieł” Grahama Mastertona zostało uhonorowane przez West Cost Review of Books Srebrnym Medalem. Powieść ta opowiada o mieszkającym w Hollywood scenarzyście Martinie Williamsie, który jest absolutnym bankrutem. Pewnego dnia trafia jednak na lustro, które kiedyś wisiało w domu małoletniej gwiazdy filmowej z lat 30. i bez zastanowienia je kupuje. Małego Booflusa, byłego właściciela zwierciadła, utalentowanego aktora, zaszlachtowała i pocięła na kawałki jego własna babcia. Historia ta stanowi jedną z dawnych obsesji Martina, nie może więc odmówić sobie tego zakupu. Z czasem odkrywa jednak, że przedmiot ten był także bezpośrednim świadkiem śmierci Booflusa i stanowi portal do równoległego świata. Kiedy więc pewnego dnia ginie wnuk gospodarza scenarzysty, Martin ma pewność, że lustro było w to zamieszane. Tylko jak wydostać chłopca z piekła…? Jedna z powieści Grahama Mastertona rozgrywa się w kanałach ściekowych Warszawy - “Dziecko ciemności” zostało wyróżnione jako najlepsza powieść z gatunku horror przez Science Fiction Chronicle.

Seria “Manitou”

Kariera literacka Grahama Mastertona rozpoczęła się wraz z powieścią “Manitou”, która stała się później także pierwszym tomem cyklu o tej samej nazwie. Na serię "Manitou" składa się sześć powieści - są to: “Manitou”, “Zemsta Manitou”, “Duch zagłady”, “Wnikający duch”, “Krew Manitou”, “Armagedon” oraz “Infekcja”. W Polsce zostały one wydane nakładem Wydawnictwa Albatros oraz Wydawnictwa REBIS. Kiedy na karku Karen Tandy pojawia się nietypowy guz, kobieta decyduje się na zabieg jego usunięcia. Jednak to zapoczątkowuje serię niespodziewanych wydarzeń - w jej ciele budzi się XVII-wieczny indiański szaman, który pała żądzą zemsty, przez co nowojorski szpital staje się polem bitwy, która może zdecydować o przyszłości ludzkości… Niepokonany czarownik Misquamacus pojawia się także w kolejnych częściach cyklu autorstwa Grahama Mastertona, które możecie znaleźć na Woblink.

Horrory Grahama Mastertona w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was wiele dzieł z bogatego dorobku literackiego Grahama Mastertona. Wśród nich takie tytuły jak: “Sabat czarownic”, “Czerwone światło hańby”, “Rytuał”, “Martwi za życia”, “Tańczące martwe dziewczynki” czy “Dom stu szeptów”. Znajdziecie je tutaj jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.