Greta Drawska Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Czerwone Oleandry, Ebook | Greta Drawska

  Mam na imię Weronika. Czasem budziłam się w nocy wdzięczna za to, że życie podarowało mi premie. Tak to nazywałam. Miałam przystojnego i zaradnego mężczyznę, który mnie kochał – premia numer jeden. Urodziłam zdrową i śliczną córeczkę – premia numer dwa. Lubiłam swoją pracę, nawet jeśli nie zostałam fotografką światowej sławy – premia numer trzy. Czasem budziłam się w nocy przerażona, że życie podarowało mi premie. Prześladowały mnie koszmary, w których wszystko traciłam. ...

  okładka Mroczne miejsca, Ebook | Greta Drawska

  Trzydziestoletnia Anna zrobiła wszystko, by odciąć się od przeszłości, a teraz z córeczką, narzeczonym i jego nastoletnią siostrzenicą zaczyna budować wspólne życie w oddalonej od świata i ludzi Lisiej Chacie. Dom wydaje się być miejscem do tego stworzonym. Kiedy Anna poznaje starszą od siebie Rebekę, czuje, że to początek inspirującej przyjaźni. To dla niej szczególny moment także dlatego, że ponownie spodziewa się dziecka i wie, że nikt nie zrozumie jej lepiej niż druga kob...

  Promocja
  okładka Chichot. , Ebook | Greta Drawska

  MAŁE MIASTECZKA WSZYSTKO MAJĄ MAŁE –POZA PAMIĘCIĄ Wandzie przeszło przez myśl, że gdyby nie zwłoki w kałuży krwi, ten dom byłby idealny. Designerska rezydencja w środku lasu zasługiwała na coś więcej niż protokół z miejsca zbrodni. Dziwna śmierć, jakby sam ją sobie napisał… Popularny, uwielbiany, a jednak anonimowy autor, polski Stephen King dostający milionowe zaliczki. Dlaczego niedawno interesował się ruinami radzieckiej bazy atomowej w pobliskim lesie? Czego szukał w...

  Promocja
  okładka Stos. , Ebook | Greta Drawska

  W SERCU CZAROWNICY NIGDY NIE WYPALI SIĘ GNIEWJest taki gniew, który nigdy się nie wypali i uderzy w najmniej spodziewanym momencie. Nawet jeśli udało się perfekcyjnie zatrzeć ślady.Prokurator Wanda z niepokojem przygląda się ciału kobiety na śniegu. Wargi ofiary spina mosiężna kłódka. Szybko się okazuje, że zabita to miejscowa miłośniczka babskich plotek i tarota. Kto chciał zamknąć jej usta?Zanim Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń zdążą wpaść na jakikolwiek trop, już robi ...

  Promocja
  okładka Rytuał. , Ebook | Greta Drawska

  NOWA SERIA KRYMINALNA, HIPNOTYZUJĄCA JAK TRUE DETECTIVE Wokół głowy przybitej do drzewa krążą muchy. W jednym oku tkwi włócznia, a wyryty pod spodem pogański symbol wskazuje na to, że na wzgórzu odbył się makabryczny rytuał. Prokurator Wanda Just dobrze wie, że pierwsze tropy najczęściej są fałszywe, a im mniejsze miasteczko, tym więcej do ukrycia. Wanda każdego dnia coraz bardziej żałuje powrotu w rodzinne strony. Zatraca się w pracy i robi wszystko, żeby nikt nie ...

Greta Drawska Ebooki

Greta Drawska to anglistka, nauczycielka jogi i pisarka. Zadebiutowała w 2020 roku powieścią „Rytuał” otwierającą serię kryminalną z prokurator Wandą Just i podkomisarzem Piotrem Dereniem. Od tego czasu wydała dwie kolejne części cyklu „Stos” i „Chichot”. Jak sama mówi, jest kolekcjonerką ciekawych rozmów oraz utraconych historii. Lubi ludzi – znajdują się w centrum jej zainteresowań. Swój czas dzieli między przeszło stuletni dom na Pojezierzu Drawskim i gwarny, pełen bliskich Poznań. To właśnie w swoim klimatycznym, wiekowym domu tworzy pełne napięcia, skomplikowane fabuły thrillerów psychologicznych oraz kryminałów. Powieści jej autorstwa cechuje wielowarstwowość, a także niejednoznaczni bohaterowie. Wyobraźnie Drawskiej pobudza życie w rytmie „slow”, medytacja i zmienny krajobraz łączący w sobie Bieszczady i Mazury.

Współcześni pisarze, którzy inspirują Gretę Drawską, to Teresa Bohman, Elizabeth Strout, Sigrid Nunez, Elena Ferrante i Stephen King.

Seria Grety Drawskiej z Wandą Just i Piotrem Dereniem

Cykl kryminalny Grety Drawskiej przypomina klimatem serial HBO „True Detective” i składa się obecnie z trzech tomów: „Rytuał”, „Stos” i „Chichot”. Każdy z nich ukazał się na rynku nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak.

W „Rytuale”, powieści otwierającej serię, dochodzi do makabrycznego morderstwa. Głowa ofiary zostaje przybita do drzewa, w oczodole tkwi włócznia. Odnaleziony na miejscu zbrodni symbol wskazuje, że na wzgórzu mogło dojść do jakiegoś zagadkowego rytuału. Prokurator Wanda Just ma świadomość tego, że pierwsze tropy często bywają fałszywe, a najmniejsze miasteczka mają najwięcej do ukrycia. Kobieta zaczyna żałować powrotu w rodzinne strony. Poświęca się pracy nad sprawą i liczy na to, że nikt nie będzie zadawał pytań o jej przeszłość. Zwłaszcza dawny kolega – podkomisarz Piotr Dereń.

Kolejny tom to „Stos”. Tym razem Just i Dereń muszą zmierzyć się z morderstwem miejscowej miłośniczki plotek oraz tarota.

Trzecią i ostatnią na ten moment powieścią Drawskiej jest wydany w lipcu 2021 roku „Chichot”. Wanda Just razem z Piotrem Dereniem pracują nad tajemniczą sprawą śmierci popularnego, uwielbianego i anonimowego autora określanego mianem polskiego Stephena Kinga. Aby dotrzeć do prawdy, będą musieli zajrzeć w epokę, kiedy za zdradę otrzymywało się bilet w jedną stronę…

Książki Grety Drawskiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Grety Drawskiej w formie ebooka i papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.