Na teren wsi w Nowej Anglii spada meteoryt składający się z nieznanego na Ziemi metalu i o niespotykanych dotąd właściwościach. Jaki straszliwy wpływ na mieszkańców będzie miała tajemnicza energia, którą emanuje? „Kolor nie z tej planety” to horror science fiction autorstwa amerykańskiego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta, który cieszy się wielką popularnością wśród czytelników w każdym wieku. Howard Phillips Lovecraft, często określany jako H.P. Lovecraft (Providence...
Joshep Curven to tajemniczy alchemik i kabalista, który w XVIII wieku przeniósł się do Providence z Salem - miasta czarownic. Z jakiegoś powodu postanowiono zatuszować wszelkie informacje na jego temat. Półtora wieku później na trop mężczyzny wpada Charles Dexter Ward. Bohater odkrywa, że z tajemniczym czarnoksiężnikiem łączą go więzy krwi. Dochodzenie prawdy pogłębia rozwijający się u Charlesa obłęd. Dobry wybór dla miłośników opowiadań grozy w stylu Edgara Allana Poe czy St...
"Zew Cthulhu to opowiadanie, które wciąga słuchacza w mroczny świat kosmicznych tajemnic i przerażających wizji. Autor, H.P. Lovecraft, mistrz literatury grozy, snuje opowieść o starożytnym bycie, czającym się w cieniu, gdzie ludzkość staje w obliczu niepojętej grozy.W tajemniczym świecie “Zewu Cthulhu” istnieje coś więcej niż tylko nasza rzeczywistość. To opowieść o starożytnym Cthulhu, o zakazanych księgach, o istotach, których umysł nie jest w stanie ogarnąć. Cthulhu, potę...
Siedemnaście wyjątkowych opowiadań autorstwa H.P. Lovecrafta - ojca mitologii Cthulhu, mistrza weird-fiction, który stał się inspiracją dla późniejszych twórców powieści grozy takich jak Stephen King. Ta wyjątkowa kolekcja zawiera także opowiadania pisane wspólnie z innymi autorami, np. z Robertem E. Howardem – twórcą legendarnego Conana. Zbiór został podzielony na dwie części: "Opowieści niesamowite" (czyta: Mariusz Bonaszewski) i "Utwory humorystyczne" (interpretacja Tomasz...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.