Wakacyjne Wietrzenie Serwerów! Ponad 5000 tytułów do -65%!

Harald Jähner Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Rausz. Niemcy między wojnami, Audiobook | Harald Jähner

    Niemcy w 1918 roku: koniec Wielkiej Wojny, rewolucja, zwycięstwo demokracji, a przy tym triumf wyzwolonego życia. Inflacja wstrząsa tradycyjnymi wartościami. Wszystko ma być zasadniczo inne: „nowa kobieta”, „nowy mężczyzna”, „nowe życie”, „nowe myślenie”. Kobiety obcinają włosy, wychodzą wieczorami, podbijają tory wyścigowe i korty tenisowe. Nie myślą już o zamążpójściu. Unisex staje się modny i eksperymentalny.W połowie lat dwudziestych, kiedy gospodarka niezwykle przyspiesz...

    okładka Czas wilka. Powojenne losy Niemców, Audiobook | Harald Jähner

    Pierwsze lata powojenne to dla jednych „dziki kontynent”, dla innych „wielka trwoga”, dla Niemców „wilczy czas” – czas, w którym cały naród musiał dokonać przewartościowania swych postaw i stworzyć fundamenty demokratycznego państwa. Harald Jähner ukazuje Niemców w całej ich różnorodności: pisarza Alfreda Döblina, który w swej twórczości próbował kreować nowych, nieobarczonych przeszłością obywateli, Beate Uhse – twórczynię pierwszego sex-shopu na świecie, bezimiennych han...

Harald Jähner Audiobooki

Harald Jähner to niemiecki dziennikarz i pisarz, autor książki „Czas wilka. Powojenne losy Niemców”. Jähner urodził się 1 stycznia 1953 roku. Studiował literaturę, historię oraz historię sztuki we Fryburgu, a następnie uzyskał doktorat w Berlinie. Harald Jähner przez wiele lat pracował jako krytyk literacki dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” oraz niezależny dziennikarz. Później był także redaktorem czasopisma „Berliner Zeitung”. Obecnie Jähner jest honorowym profesorem dziennikarstwa na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie.

Harald Jähner – „Czas wilka. Powojenne losy Niemców”

W 2019 roku książka Haralda Jähnera zatytułowana „Czas wilka. Powojenne losy Niemców” została nagrodzona podczas Targów Książki w Lipsku. W Polsce pojawiła się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Opowiada ona o pierwszych latach po II wojnie światowej nazywanych w Niemczech „wilczym czasem”, czyli okresem, w którym wszyscy musieli przewartościować swoje podejście do życia i stworzyć nowe fundamenty dla demokratycznego państwa. Jähner oddaje głos Niemcom w różnych sytuacjach życiowych. Zarówno pisarzowi Alfredowi Döblinowi, tworzącemu nowych, nieobarczonych historią obywateli, jak i Beacie Uhse, twórczyni pierwszego sex-shopu na świecie. Są tu bezimienni handlarze papierosami i stylowe gospodynie domowe. „Czas wilka” pełen jest także wszechobecnych ruin, masowych migracji, silnych emocji, grabieży i czarnego rynku, a także mierzenia się (a często wypierania) prawdy o Zagładzie. „Czas wilka. Powojenne losy Niemców” Haralda Jähnera to barwnie napisana historia pierwszej powojennej dekady. Znajdziecie ją na Woblink w formie ebookaoraz książki papierowej.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.