Wakacyjne Wietrzenie Serwerów! Ponad 5000 tytułów do -65%!

Hervé Le Tellier Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Anomalia, Ebook | Hervé Le Tellier

    To jedna z najinteligentniejszych współczesnych powieści, a jednocześnie jedna z najbardziej zabawnych. Hervé Le Tellier, spadkobierca Georgesa Pereca i członek hermetycznej grupy OuLiPo, napisał książkę, która w samej tylko Francji rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy. Anomalia jest najlepiej sprzedającą się laureatką prestiżowej Prix Goncourt od czasów opublikowanego w 1984 roku Kochanka Marguerite Duras. Ten anomalny – nawet na tak rozwiniętym rynku – sukces wydawni...

    okładka Wszystkie szczęśliwe rodziny, Ebook | Hervé Le Tellier

    Autobiograficzna proza autora słynnej Anomalii. Jakie dzieciństwo miał twórca najpoczytniejszej powieści ostatnich lat? Nie był bity, głodzony, wykorzystywany, uczęszczał do dobrych szkół, otrzymał solidną edukację. Wszystkie szczęśliwe rodziny to książka w duchu Didiera Eribona i Annie Ernaux, tyle że à rebours, opowiada bowiem o dorastaniu we francuskiej wyższej klasie średniej. Czy burżuazyjne korzenie i arystokratyczne nazwisko potrafią lepiej człowieka wyposażyć? Z ks...

Hervé Le Tellier Ebooki

Hervé Le Tellier jest francuskim pisarzem, językoznawcą oraz członkiem międzynarodowej grupy literackiej OuLiPo (Ouvroir de Littérature Potentielle, Warsztat Literatury Potencjalnej). Jest także matematykiem, astrofizykiem, doktorem lingwistyki i autorem powieści, sztuk teatralnych, opowiadań i wierszy. Za swoją książkę “Anomalia” otrzymał w 2020 roku francuską nagrodę literacką Prix Goncourt. Dzieło to znalazło się także na shortlistach takich wyróżnień jak Prix Médicis i Prix Renaudot.

Hervé Le Tellier - życie i twórczość

Hervé Le Tellier urodził się w Paryżu 21 kwietnia 1957 roku. Swoją karierę rozpoczął jako dziennikarz naukowy, a do grupy literackiej Oulipo dołączył w 1992 roku. Zwrócił na siebie uwagę jako autor sześć lat później, gdy opublikowane zostało jego dzieło “Les amnésiques n'ont rien vécu d'inoubliable” (“Osoby z amnezją nie przeżyły niczego niezapomnianego”). Był to zbiór tysiąca bardzo krótkich zdań zaczynających się od wyrażenia “Tak myślę”. W swojej twórczości Hervé Le Tellier nie stroni od gier słownych, a przy tym poważnych metafizycznych pytań - to dzieła równocześnie podległe matematycznym rygorom i pełne ironii. Za sfingowane tłumaczenie “Płynnych opowieści” Jaime Montestreli, portugalskiego autora, którego postać i dzieło wymyślił Le Tellier, Francuz otrzymał Nagrodę Czarnego Humoru.

“Anomalia” Hervé Le Telliera

Napisana w 2020 roku powieść “Anomalia” Hervé Le Telliera to połączenie thrillera i science-fiction, powieści psychologicznej, obyczajowej i prawniczej, surrealizmu, a przy tym złożonej literackiej konstrukcji. Jeszcze przed ogłoszeniem, że “Anomalia” otrzymała nagrodę Prix Goncourt we Francji, sprzedało się jej 75 tysięcy egzemplarzy, a później liczba ta przekroczyła milion. W języku polskim dzieło to ukazało się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Filtry.

W wyniku niezrozumiałej anomalii ten sam samolot, w którym przebywają ci sami pasażerowie, dociera do swojego celu dwa razy - w marcu i w czerwcu. Co się wydarzy, gdy bohaterowie staną się zduplikowani? A jeśli spotkają samych siebie, tylko starszych o trzy miesiące? I co pomyślą ich bliscy? Z tymi wyzwaniami zmierzyć muszą się między innymi gej pochodzący z Nigerii, seryjny morderca, czarnoskóra prawniczka, córka weterana, zakochany w dużo młodszej kobiecie starzejący się architekt czy niedoceniony pisarz.

“Anomalia” Hervé Le Telliera w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czeka na Was wydane przez Wydawnictwo Filtry polskie tłumaczenie najbardziej znanej powieści autorstwa Hervé Le Telliera, “Anomalia” - znajdziecie ją tu jako książkę papierową oraz ebooka. Inne dzieła współczesnej literatury francuskiej są na Woblinku także jako ebooki bądź audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.