Ilona Kostecka Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Matylda, Tymon i Różowa Banda, Książka | Ilona Kostecka

    Matylda i Tymon wyruszają na plac zabaw. Tymon od razu pędzi do kolegów. Mają zamiar urządzić sobie bazę. Ale czy Matylda naprawdę musi za nimi wszędzie chodzić? Okazuje się jednak, że młodsza siostra może być całkiem przydatna! MOGĘ WSZYSTKO to nowa seria Ilony Kosteckiej, autorki bloga rodzicielskiego „Mum and the City”, skupiająca się na dziecięcych mocnych stronach, kłopotach z codziennością i niełatwych czasem relacjach między rodzeństwem. W serii ukazały się do tej pory...

    Promocja
    okładka MOGĘ WSZYSTKO. Matylda, Tymon i Supermoce, Książka | Ilona Kostecka

    Brat Matyldy często ma dość swojej siostry. Jest mała, wszystko gubi, ciągle włazi do jego pokoju i wiecznie czegoś chce! Tyle dobrego, że można fajnie się z nią pobawić w Supermoce. Ale kiedy Tymon podsłuchuje rozmowę rodziców, z której dowiaduje się, że Matylda może po prostu zniknąć z ich domu, jest przerażony. W końcu to jego siostra! Czy zdoła ją uratować? MOGĘ WSZYSTKO to nowa seria Ilony Kosteckiej, autorki bloga rodzicielskiego „Mum and the City”, skupiająca się na dz...

    Promocja
    okładka Matylda Odważna i Pralkowy Potwór, Książka | Ilona Kostecka

    Matylda ma cztery lata. Ma też starszego brata, Tymona. Na razie Matylda czuje się mała. Często się boi. Pewnego dnia mama zauważa, że w pralce giną skarpetki. Czy to sprawka Pralkowego Potwora. Matylda wyrusza na jego poszukiwanie. Czy znajdzie w sobie dość odwagi? I czy to możliwe, że jej brat też się czasem boi? MOGĘ WSZYSTKO to nowa seria Ilony Kosteckiej, autorki bloga rodzicielskiego „Mum and the City”, skupiająca się na dziecięcych mocnych stronach, kłopotach z codzien...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.