Irmina Kamińska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Irmina Miłość Dzieci i Kłopoty, Książka | Irmina Kamińska

  Ja Iwona. Kim jestem, a może, jaka jestem? Zadałam sobie to pytanie i... Oto krótka odpowiedź. Obecnie jestem dojrzałą, świadomą kobietą, która postawiła na swój własny rozwój osobisty. Psychologia, która jest dynamiczna i indywidualna, porywa mnie szczególnie. Książki zaczęłam pisać, gdy mój syn dojrzewał, ja przejrzewałam, a pies był po sterylizacji. Burza hormonów w domu szalała. Mam ogromne szczęście poznawać ciekawych wartościowych ludzi. Może sprostuje, to oni mnie z...

  Promocja
  okładka Nagość duszy i ciała / Pióro, Książka | Irmina Kamińska

  Opowieść o miłości która nigdy nie miała się przytrafić. Irminę i Łukasza rozdziela ciężar odpowiedzialności za swoje rodziny oraz odległość, setki kilometrów. Uczucie jednak się rozwija, umacnia i kwitnie. Kilometry by siebie zobaczyć są pokonywane w szalonym tempie . Powitania i pożegnania to euforia zmieszana z rozpaczą. Ich ciała tęsknią za sobą, poznają nowe nieznane doznania. Wznoszą się na szczyt rozkoszy erotycznej. Wszystko jest cudowne gdyby nie moralny dyskomfort ....

  Promocja
  okładka Irmina miłość i polityka / Pióro, Książka | Irmina Kamińska

  Książka o miłości Piotra i Irminy, która pojawia się wielokrotnie w ich życiu. Za każdym razem jest ona inna i nieplanowana. Raz młoda raz dojrzała. Ciągle miłość wraca, mimo wielu przeszkód. Uczucie to rozbija się przez Irminy deficyt wsi, brak zdecydowania Piotra, młodzieńczą impulsywność. Piotr zawsze odnajduje Irminę, nawet nie znając jej adresu i nowego nazwiska. Są osobami stworzonymi dla siebie. Uczą się siebie na nowo, przy każdym spotkaniu. Piotr jest mężczyzną...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.