Jak zaprojektować, opisać i poprowadzić zabawę z dziećmi w wieku żłobkowym? To często zadawane pytanie przez opiekunki dziecięce i nianie opiekujące się maluszkami do lat 3. To także temat związany z jednym z wielu standardów opieki, jakie powinny być spełnione przez placówki opieki nad dziećmi do lat 3. Umiejętność organizacji i planowania zajęć z dziećmi to kluczowa umiejętność opiekunek dziecięcych wcale nie łatwa do opanowania. Poradnik opisuje krok po kroku to, co należy...
Poradnik na temat planowania zabawy dla grupy maluszków w żłobku lub klubie dziecięcym. Iwona Zarębska – magister pedagogiki specjalnej, nauczyciel dyplomowany; wieloletnie doświadczenie zawodowe w kształceniu dzieci, młodzieży i dorosłych; wieloletni nauczyciel praktycznych i teoretycznych przedmiotów zawodowych w publicznej szkole policealnej we Wrocławiu, kształcącej w zawodach o profilu społeczno-medycznym, na takich kierunkach kształcenia zawodowego jak: opiekunka dzieci...
Poradnik "A może zebranie na dywanie?" jest publikacją skierowaną do początkujących nauczycieli przedszkola i szkoły oraz do opiekunek dziecięcych. Zawiera zestaw informacji przydatnych do tego, aby skutecznie i bez stresu zorganizować i przeprowadzić zebranie z rodzicami uczniów oraz dzieci podopiecznych. Poradnik został napisany przystępnym językiem i zilustrowany znacznikami dla ułatwienia czytania tekstu. Iwona Zarębska – magister pedagogiki specjalnej, nauczyciel dyplomo...
Studiujesz pedagogikę, pracujesz w żłobku lub przedszkolu, a może po prostu chcesz być bardziej świadomym rodzicem? Przed tobą prawdziwa skarbnica wiedzy dotyczącej fachowej opieki nad dzieckiem. Iwona Zarębska, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym, podpowiada, jak zapewnić najmłodszym optymalne warunki do poznawania siebie i świata. W tej napisanej przystępnym językiem publikacji znajdziesz cenne informacje z zakresu rozwoju psychoruchowego i psychos...
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.