Szymek kocha swoją rodzinę, mimo że nie wszystko w niej gra idealnie, ale w której gra? Kiedy okazuje się, że jego młodszy brat Zenio zaczyna poważnie chorować, Szymon nie boczy się, że cała uwaga skupia się na bracie, ale stara się myśleć optymistycznie. Szymon ma swój ukryty dar – świetnie gotuje! Kuchnia jest jego odskocznią, krainą czarów, w której tworzy niesamowite prezenty dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Jego pasja chroni go przed smutkiem i złem j...
Czy dawniej ludzie się bawili? Oczywiście! Może nawet lepiej niż my, współcześni. Taniec był jedną z podstawowych rozrywek. Kto nie umiał tańczyć, nie brał udziału w życiu towarzyskim. Tańce były piękne, bogate i różnorodne. Liczyła się precyzja i elegancja. Przenieście się na chwilę w ten niezwykły czas. Zapraszamy na prawdziwy bal z minionej epoki i życzymy dobrej zabawy.
Wiadomość mamy w jednej sekundzie zmieniła wszystko. Wszystko, do czego Mela była przyzwyczajona, co znała i kochała. Mela zawsze chciała mieć rodzeństwo, ale to „zawsze” minęło dobre kilka lat temu, kiedy Meli brakowało kogoś do zabawy. Dziś ma 12 lat i bardzo jej dobrze w roli jedynaczki. Za pięć miesięcy to się zmieni. Fascynująca historia o detronizacji, szybkim dojrzewaniu i niespodziewanych profitach, które niesie ze sobą młodsze rodzeństwo.
Co zrobić, gdy los zafunduje trudną partię do rozegrania?
Pozostaje liczyć na wyjątkowe moce!
Jacek Karski ma to szczęście w nieszczęściu. Kiedy choroba mamy boleśnie wdziera się w życie jego rodziny, nadzwyczajne interwencje pozwalają stawić czoła trudnej rzeczywistości.
„Magiczne skrzypce” to wartka akcja, a nawet solidna intryga.
Dobre duchy i zło z krwi i kości. Dwa światy, które się uzupełniają.
No i muzyka najwyższych lotów!
Jadzia jest wesołą i żywiołową dziewczynką, której fantazja często pakuje ją w kłopoty, ale też pomaga przeżyć trudne chwile. A tych przybywa – wybucha II wojna światowa, znikają beztroska i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy w Łodzi zaczyna brakować jedzenia, a kolejnych znajomych zatrzymuje gestapo – rodzice odsyłają Jadzię do rodziny do Zawichostu.
Czeka tu na nią nowy dom i wielka samotność. Bo od tego momentu nie może nikomu zdradzić, kim naprawdę jest.
Legenda, fantazja, żart? Wszyscy znamy te słowa, ale nie wszyscy wiemy, że są one również utworami muzycznymi! Zatem… czy moment trwa tylko moment, a kaprys zwyczajnie kaprysi? Barkarolę wymyślił dziadek Karola, a romans stworzył Roman S.? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury dowcipnych i zaskakujących skojarzeniami wierszy, a słuchając płyty poznasz słynne dzieła muzyczne, reprezentujące opisany rodzaj utworu. Książka z płytą CD, na której umieszczone są utwory wybitnych ś...
Hipopotam i słoń, sowa i słowik, wyżeł i basset – zgraja zwierzaków gra na różnych instrumentach. Jakiego instrumentu wirtuozem jest kot, jakiego kret? A byczek Charlie?
Na te pytania znajdziesz odpowiedź w Muzycznej zgrai. Zabawne i wdzięczne ilustracje wiernie przedstawiają instrumenty, a na dołączonej płycie usłyszysz ich brzmienie i możliwości wykonawcze.
Akolada – 8 stopień wtajemniczenia – to książka, w której czytelnik wspina się na wyższy poziom wiedzy muzycznej. Wszystkie tematy przedstawione w pierwszej części pt. Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada są rozwinięte i pogłębione, choć sympatyczna bohaterka nadal bawi i rozśmiesza. Poprzez lekkie i dowcipne wiersze żartobliwie przedstawia nawet najpoważniejsze kwestie muzyczne tak, że stają się one proste i zrozumiałe.
W dzieciństwie nie lubił gam, uwielbiał improwizację i pieśni śpiewane przez mamę. Wychowany w miłości do ojczyzny, poświęcił jej całą swoją twórczość. Halka, Verbum nobile, Straszny dwór – to dzieła przemawiające do serca każdego Polaka. Chwalony i podziwiany, nie czuł się doceniony. Choć jego utwory grano nieustannie, całe życie borykał się z problemami finansowymi. Jednak to on w pełni zasługuje na tytuł ojca polskiej opery. Jego pieśni i arie śpiewane były przez pokolenia...
Czy dawniej ludzie się bawili? Oczywiście! I może nawet lepiej niż my współcześni. Taniec był jedną z podstawowych rozrywek. Kto nie umiał tańczyć, nie brał udziału w życiu towarzyskim. Tańce były piękne, bogate i różnorodne. Liczyła się precyzja i elegancja. Książka pozwoli przenieść się w ten niezwykły czas, na prawdziwy bal z minionej epoki.
Ta melodia jest z opery?! Przecież ją znam! No właśnie! Jestem przekonana drogi Czytelniku, że znasz większość utworów zamieszczonych na dołączonej do książki płycie, a pochodzą one właśnie z najsłynniejszych oper. Skąd je znasz? Słyszysz je codziennie w radiu, w telewizji, w kinie. Tylko nie wiesz, że powstały dawno temu, w zupełnie innych czasach. Poznaj zatem bliżej magiczny świat opery. Przy akompaniamencie najpiękniejszej muzyki zdradzę Ci kilka jej tajemnic. Czy w operz...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.