Wirtualne Targi

Jacek Hołub Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wszystko mam bardziej, Ebook | Jacek Hołub

    O tym, dlaczego dorośli decydują się na diagnozę, dlaczego autyzm to nie zawsze supermoce, o codzienności i relacjach Jacek Hołub rozmawia nie tylko z psychologami, ale przede wszystkim z osobami, które o tym, że są w spektrum autyzmu, dowiedziały się już w dorosłym życiu. Bohaterowie reportażu opowiadają o swoich trudnościach w relacjach społecznych, nadwrażliwościach sensorycznych i potrzebach, ale także o związkach, mocnych stronach i pasjach oraz o tym, co daje im ukojeni...

    Promocja
    okładka Beze mnie jesteś nikim, Ebook | Jacek Hołub

    W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie. Mężczyźni katują żony i dzieci. Bici synowie dorastają i znęcają się nad swoimi partnerkami i dziećmi. Krzywdzone dziewczynki wpadają w szpony toksycznych mężów. Dorosłe dzieci dr...

    Promocja
    okładka Niegrzeczne, Ebook | Jacek Hołub

    Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym paskiem. Nastoletni Kacper z zespołem Aspergera był gnębiony w szkole. Dzieci i młodzież z widoczną niepełnosprawnością wywołują w nas empatię. Sprawne i zdrowe, ale zachowujące się...

    Promocja
    okładka Imperator, Ebook | Jacek Hołub

    Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Ojca Dyrektora na Polskę jest o wiele większy. Szeregowy redemptorysta, który mieszka w skromnej celi klasztoru przy ul. św. Józefa w Toruniu, zakulisowo steruje premierami i ministrami kolejnego rządu prawicy. Zarządza też siecią fundacji, instytutów, spółek i szkół (od podstawówki po uczelnię wyższą). Ma kilka księgarni (internetowych i stacjonarnych), telefonię komórkową, odnoszącą sukcesy wytwórnię filmową i własne ...

    Promocja
    okładka Żeby umarło przede mną, Ebook | Jacek Hołub

    „W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Napisałem tę książkę, by pokazać, co ich matki przeżywają na co dzień. Bardzo rzadko słyszymy ich głos. Nikt nie jest w stanie opowiedzieć, co czuje żona porz...

Jacek Hołub Ebooki

Jacek Hołub urodził się w 1972 roku. To polski dziennikarz, publicysta, bloger, aktywista społeczny. Jest autorem książek „Żeby umarło przede mną”, „Niegrzeczne” i „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka” (wspólnie z Piotrem Głuchowskim). Przez blisko trzynaście lat Hołub pracował w „Gazecie Wyborczej”. Ponadto jest rzecznikiem Towarzystwo „J-elita” i współpracuje z portalem niepelnosprawni.pl. Hołub ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował politologię, a specjalizował się w doradztwie politycznym i medialnym. Ponadto ukończył podyplomowe studia z zakresu PR-u w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. W przeszłości Hołub współpracował z Radiem Vox, „Ilustrowanym Kurierem Polskim”, Polskim Radiem PiK, TVP Bydgoszcz i TV Toruń.

Żeby umarło przede mną - pierwsza książka Jacka Hołuba

W 2018 roku ukazała się pierwsza książka Jacka Hołuba. „Żeby umarło przede mną” to opowieść o niepełnosprawnych dzieciach i ich rodzinach. Według statystyk w latach 2008-2017 aż 218 tysięcy dzieci uznano za niepełnosprawne. Duża część z nich nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, a najprostsze czynności życiowe muszą za nich wykonywać opiekunowie, najczęściej najbliższa rodzina. Spora grupa nie będzie w stanie nauczyć się samodzielnie jeść, załatwiać potrzeb fizjologicznych, myć się aż do śmierci.

Hołub poświęcił swoją publikację rodzicom, przede wszystkim matkom, niepełnosprawnych dzieci, których życie zdominowane zostało przez schorzenie dziecka. Autor książki „Żeby umarło przede mną” oddaje głos pięciu matkom niepełnosprawnych dzieci. Każda z nich przedstawia swoje radzenie sobie w tak trudnej sytuacji. Ich choć są to indywidualne epizody, to są do siebie niezwykle podobne. Ich życie wiąże się z ciągłymi prośbami o pomoc, walką z polską służbą zdrowia oraz poszukiwaniem choć chwili na uwolnienie myśli od czuwania nad zdrowiem i życiem swojego dziecka.

Za książkę „Żeby umarło przede mną” Jacek Hołub otrzymał nominację do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, nominacje do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu, nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR. Na podstawie książki powstał spektakl o takim samym tytule, zrealizowany przez Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Niegrzeczne

W swojej drugiej książce, wydanej w 2020 roku przez Wydawnictwo Czarne, Hołub ponownie opowiada o ludziach, o których na co dzień się praktycznie nie mówi. W książce „Niegrzeczne” opowiedział o problemie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera. Już na samym wstępie Hołub przywołuje statystyki. Dzieci z zaburzeniami emocji i rozwoju może być w Polsce nawet 384 tysiące. Najbardziej poraża inna statystyka. Według badań, aż 90% dzieci z zaburzeniami rozwoju przynajmniej raz padło ofiarą wyśmiewaniem, obrażania i stygmatyzacji przez rówieśników w szkole.

W książce „Niegrzeczne” Hołub tłumaczy, czym są ADHD, zespół Aspergera i autyzm. Oddaje również głos opiekunom i rodzicom dzieci zmagających się z którymś z tych schorzeń.

Beze mnie jesteś nikim

W swojej najnowszej książce Jacek Hołub ponownie sięga po trudny temat i pokazuje czytelnikom jak wygląda prawdziwe oblicze przemocy domowej. Pisze nie tylko o ofiarach, ale także o katach, którzy zmieniają życie najbliższych w piekło. Reportaż „Beze mnie jesteś nikim” jest wyjątkowo aktualny – pandemia i towarzysząca jej izolacja sprawiły, że policja odnotowuje znacznie więcej zgłoszeń dotyczących przemocy fizycznej i psychicznej. Książka Jacka Hołuba znalazła się w pierwszej piątce najlepszych polskich reportaży 2021 roku wg facebookowej grupy Czytamy reportaże.

Imperator. Sekrety ojca Rydzyka

W 2013 roku ukazała się książka Jacka Hołuba pt. „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka”, napisana wspólnie z Piotrem Głuchowskim. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem i unaoczniła światu, do czego zdolny jest kapłan z Torunia. Choć Radio Maryja, wokół którego stworzył swoje imperium, ma zaledwie pół miliona słuchaczy, to wpływ jego szefa na Polskę jest ogromny. Ojciec Tadeusz Rydzyk był jedną z pierwszych osób, którym Jarosław Kaczyński podziękował po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Od momentu wygranej PiS-u Rydzyk jedynie umacniał swoje wpływy, otrzymując dodatkowo wielomilionowe dotacje od przychylnego mu rządu. W 2019 roku ukazało się wznowienie książki „Imperator”, które zostało uzupełnione o kolejne lata rozwoju imperium toruńskiego kapłana-oligarchy.

Autorzy książki odpowiadają na pytanie, jak nieśmiały chłopak z Olkusza został magnatem medialnym, który dyktuje politykom, co mają robić? Jak człowiek, który z trudem zdał maturę, stał się doktorem, rektorem, autorem książek i mentorem profesorów? Ponadto Hołub i Głuchowski opowiadają o życiu prywatnym ojca Tadeusza i jego środowisku.

Książki Jacka Hołuba na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jacka Hołuba we wszystkich formatach (ebook, papierowa, audiobook).

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.