Jagusiak Bogusław Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Alianse w rywalizacji o globalną hegemonię, Książka | Joanna Marszałek-Kawa, Jagusiak Bogusław

    (red.) Joanna Marszałek-Kawa, Bogusław Jagusiak - Alianse w rywalizacji o globalną hegemonię

    Promocja
    okładka Wymiar narodowy i ponadnarodowy dialogu społecznego w Unii Europejskiej, Książka | Jagusiak Bogusław

    ... monografia obejmuje tematykę aktualną tak w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym, wypełniając lukę tematyczną na rynku wydawniczym. Praca jest istotnym wkładem w badania dialogu społecznego prezentowanego w perspektywie narodowej i europejskiej zarazem, a sama konceptualizacja pojęć i opis wzajemnych zależności w ramach siatki kategorialnej stanowi osiągnięcie w skali ogólnopolskiej humanistyki. Wrażenie to pogłębia dojrzałość warsztatu badawczego Autora doświadczonego...

    Promocja
    okładka Systemy polityczne krajów nadbałtyckich, Książka | Jagusiak Bogusław

    Książka stanowi całościowe i logiczne kompendium wiedzy dotyczącej mechanizmów modernizacji kształtowania nowego ładu oraz własnej tożsamości w systemach politycznych krajów nadbałtyckich. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich czytelników zainteresowanych procesem instytucjonalnych zmian ustrojowych ich wieloaspektowością, które są niezwykle istotne dla szczegółowego poznania uwarunkowań współcześnie zachodzących tam procesów politycznych, rozpatrywanym również w kontek...

    Promocja
    okładka Systemy polityczne państw sąsiedzkich Polski, Książka | Jagusiak Bogusław

    Głównym celem książki jest przedstawienie zasad działania instytucji ustrojowych i mechanizmów funkcjonowania poszczególnych systemów politycznych. Analizy systemów politycznych poszczególnych państw sąsiedzkich dokonano przy uwzględnieniu zasadniczych kwestii: ewolucji systemu politycznego, konstytucji i jej zasad ustrojowych, władzy ustawodawczej – parlamentu, władzy wykonawczej – głowy państwa i rządu, władzy sądowniczej, systemu partyjnego oraz grup interesu. W pierwszej ...

    Promocja
    okładka Bezpieczeństwo socjalne współczesnego państwa, Książka | Jagusiak Bogusław

    Podręcznik stanowi nowy wkład w rozwój polityki bezpieczeństwa socjalnego. Jest to bowiem ten rodzaj bezpieczeństwa, którego brak jest odczuwalny w codziennym życiu prywatnym i zawodowym społeczeństwa narażonego na różnego rodzaju patologie społeczne. Autor omówił i zdefiniował podstawowe priorytety dotyczące bezpieczeństwa socjalnego, jego funkcji oraz zasad działania we współczesnym państwie.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.