Walker Devereaux został porzucony na środku wiejskiej drogi, kiedy miał trzy lata. Teraz ma lat dziewiętnaście i opuszcza dom i ludzi, którzy go przygarnęli. Wyrusza do Toronto, bo tam wiedzie go trop z fotografii, jaką miał przy sobie wtedy, a którą pokazano mu zgodnie z prawem, gdy wkroczył w dorosłość.
Kim są jego rodzice? I dlaczego go zostawili?
NA DOBRĄ POWIEŚĆ JAMES W. NICHOL PRZEPIS MA PROSTY: POŁĄCZENIE THRILLERA Z ROMANSEM - TO ZAWSZE GWARANTUJE SUKCES. Podczas drugiej wojny światowej Wilf McLauchlin, jako kanadyjski pilot myśliwca, został ranny. I teraz ma niewładną rękę, chodzi też o lasce. Na szczęście jest synem lokalnego prawnika i może pomagać ojcu w kancelarii. Razem z sekretarką ojca, Carole Birley. Ona też nazywa siebie „ofiarą wojny” - zaręczyła się z największym przystojniakiem, a ten po wojnie wróci...
W roku 1946 w Kanadzie na polu farmera dochodzi do szokującego odkrycia. Poprowadzi ono komendanta Jacka Cullena do historii potajemnego romansu w okupowanej Francji. Jak się okaże, burzliwe były dzieje dwojga zakochanych: Adele Georges, francuskiej dziewczyny, i Manfreda Haldera, niemieckiego żołnierza. Kiedy Adele szuka informacji o zaginionym w wojenne zawierusze ojcu, spotyka... wielką miłość. Uczucie, które pomiędzy nimi zaiskrzy, przemieni się w ogień, czyniąc z Adele o...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.