W konferencji dotykamy Biblijnej wizji Bożego Miłosierdzia, Starego i Nowego Testamentu, ze szczególnym uwzględnieniem Bożego Miłosierdzia w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej, a także Encykliki Jan Pawła Dives in misericordia. Miłosierdzie Boże ukazuje miłosierne serca kochającego Boga, serce Chrystusa i każdego człowieka. Miłość jako przyczyna przebaczenia a także miłość jako skutek przebaczenia. Kto mało miłuje - mało przebacza. Nie ma odpuszczenia grzechów bez miłości, ...
W proponowanej sesji Autor ukazuje obecność i działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Wyjaśniał, że nasza misja w Kościele, dopiero wtedy wyda owoce, gdy uświadomimy sobie, że otrzymane dary są dla dobra wspólnego. Wskazywał, że konieczna jest również zgoda na to, by Duch Święty nas prowadził, wspierał naszą służbę. Czyniąc to w duchu posłuszeństwa i dyspozycyjności nie będziemy chodzili w ciemności i będziemy podejmować mądre wybory. Rekolekcje oprócz głoszonego słowa za...
Autor dzieli się doświadczeniem pracy nad sobą, która jest nieodzowna, aby poznać i zwyciężyć samego siebie. Bez poznania swojej wady głównej i innych wad i pracy nad nimi nie będzie zwycięstwa nad sobą. Autor korzysta z "Ignacjańskiej metody rozeznawania duchów", wybranych aspektów duchowo-psychologicznych, a także kulturowych, pokazując sapiencjalne przykłady kultur Dalekiego Wschodu, sztuki mądrości życia.
Konferencja adresowana jest do czcicieli Niepokalanej oraz do tych wszystkich, którzy pragną poznać Jej uzdrawiającą moc. W historii Kościoła nie ma świętego, który nie kochałby Niepokalanej. Wszyscy święci mieli świadomość swojej słabości i grzeszności. Często nazywali siebie grzesznikami. Do Niej uciekano się we wszystkich potrzebach, troskach i chorobach, wierząc, że jako Pośredniczka łask (chociaż nie jest to dogmat) wyprasza łaskę uzdrowienia u swojego Syna. Zarówno k...
Konferencja adresowana jest do tych, którzy chcą odkryć znaczenie postu dzisiaj, zarówno do wierzących, jak i niewierzących. Autor na podstawie Starego i Nowego Testamentu, a także dokumentów Kościoła, zwraca uwagę na istotny wymiar postu i różne jego oblicza. Post to przede wszystkim jeden z wielu wypróbowanych sposobów w wielowiekowej tradycji, który może nauczyć nas właściwej postawy wobec Boga, ludzi i siebie samych. Podstawową rzeczą, jakiej winniśmy przestrzegać by, ...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.