Wirtualne Targi

Jan Kwaśniewski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Książka kucharska-Dieta optymalna-700 przepisów, Książka | Jan Kwaśniewski, Kwaśniewski Tomasz

    Książka zawiera informacje o diecie optymalnej oraz o jej wpływie na organizm człowieka a także 700 przepisów kulinarnych.

    Promocja
    okładka Jak nie chorować?, Książka | Jan Kwaśniewski

    Książka zawiera prace Jana Kwaśniewskiego napisane w latach 1980-82. Pierwsza część książki to praca pt. "Nie tylko o otyłości". Napisana w 1982 roku i przeznaczona do wydania drukiem stanowiła popularnonaukowe rozwinięcie wcześniejszej pracy o otyłości. Druga część książki to praca naukowa o wpływie diety niskowęglowodanowej na miażdżycę. W trzeciej części zamieszczono korespondencję z lat 1974-94, którą dr Kwaśniewski prowadził z władzami w sprawie badań nad żywieniem optym...

    Promocja
    okładka Dieta optymalna, Książka | Jan Kwaśniewski, Marek Chyliński

    - wywiad z dr. Janem Kwaśniewskim- żywienie optymalne a niektóre choroby- żywienie w szczególnych stanach fizjologicznych- przepisy na potrawy zgodne z zasadami żywienia optymalnego- przykładowy jadłospis na pierwsze 2 tygodnie żywienia optymalnego- tabele wartości odżywczych produktów spożywczych

    Promocja
    okładka Żywienie optymalne, Książka | Jan Kwaśniewski

    Żywienie optymalne omawia przystępne i popularne zasady tej diety, uczy czytelnika kiedy jeść, co i ile, jak praktycznie stosować ją w codziennym życiu, jak wpływa na ludzi zdrowych i dlaczego można wyleczyć się tą dietą z cukrzycy, miażdzycy i innych ciężkich chorób. Zawiera jadłospisy i przepisy kulinarne oraz tabele wartości odżywczych produktów spożywczych. Wiele nowych, cennych informacji i zaleceń żywieniowych i leczniczych, których nie ma w żadnej innej książce....

    Promocja
    okładka Tłuste życie, Książka | Jan Kwaśniewski, Kwaśniewski Tomasz

    Książka zawiera informacje na temat diety doktora Kwaśniewskiego.

    Książkę tę dedykuję wszystkim tym,
    którzy - po przejściu na dietę optymalną -
    zechcieli napisać do mnie,
    podając szczegółowo, jakie nastąpiły zmiany
    w ich zdrowiu, samopoczuciu i w ogóle w życiu
    po zmianie sposobu odżywiania.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.