Ciekawa i bardzo różnorodna seria literatury dziecięcej. Każda książeczka to inny rodzaj utworów: baśnie, opowiadania, legendy, wierszyki, zagadki. Są nawet krótkie bajki, pomagające w nauce języka angielskiego. Wszystkie dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. A najlepiej zebrać całą serię i cieszyć się pełnym zestawem
Czy znasz wszystkie planety okrążające naszą gwiazdę? Jak daleko jesteśmy od Słońca i czy na Marsie mogło istnieć życie?
Dzięki książce "Układ Słoneczny" dowiedz się, czym są pierścienie Saturna, czy istnieją diamentowe deszcze i dlaczego człowiek nie jest w stanie żyć na innych planetach naszego układu. Wyrusz w fascynującą podróż międzyplanetarną i poznaj kosmicznych sąsiadów Ziemi!
Wnikliwy portret jednego z najbardziej cenionych polskich improwizatorów na scenie światowej. Niedoszły malarz, nieokiełznany improwizator, nagradzany autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego, kochający mąż i ojciec, dyslektyk erudyta, człowiek próbujący nieustannie odnaleźć równowagę na szalonym rollercoasterze życia… Autobiografia Mikołaja Trzaski to bezkompromisowe i szczere podsumowanie pierwszej pięćdziesiątki i ponad trzydziestu lat aktywności muzycznej. Muzyk...
Czym były starożytne igrzyska olimpijskie? Co to jest dyskobol? Skąd wzięła się nazwa "mundial"? Co to jest Axel? Książka Jak to działa? Sport zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących historii i dyscyplin sportu. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje
Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych pojazdów – i takich które można spotkać codziennie na ulicy, i tych budowlanych, wojskowych czy kosmicznych. Oprócz informacji o wyglądzie, historii i wykorzystaniu pojazdów znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. awionetkę, drezynę czy pojazd księżycowy.
Jak to działa? Sport Dlaczego buty biegaczy mają kolce? Co to jest olimpiada? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka "Jak to działa? Sport" zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących dyscyplin sportowych, od popularnej piłki nożnej po sporty motorowodne. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. "Jak to działa? Sport" to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania.
W samym sercu Włoch, na środku apenińskiego buta leży kraina uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie – Bella Toscana. Toskania to nie tylko pełne zabytków miasta, gościnni ludzie, wyśmienita kuchnia i wyjątkowe wina. Prawdziwy urok regionu tkwi w malowniczych, zapierających dech w piersiach pejzażach, które uwiodły już niejednego wędrowca. Piękno toskańskiego krajobrazu na każdym kroku przeplata się z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym tego regionu....
Nad czyim bezpieczeństwem czuwa bezpiecznik? Kto podnosi windę? Jak działa bankomat? Jeśli nurtują Cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś. Książka „Jak to działa? Natura” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących techniki. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje oraz propozycje doświadczeń łatwych do wykonania nawet w domowych warunkach. „Jak to działa? Technika” to arsenał odpowiedzi na arcytrudne pyt...
Moje lata 70. - książka przygotowana w formie bogato ilustrowanej kroniki, zabierze niejednego czytelnika, urodzonego w tych latach, w podróż do czasów jego dzieciństwa i młodości. Prezentuje najważniejsze wydarzenia i zjawiska popkultury, a także losy znanych ludzi. Świetny prezent dla urodzonych w opisanym dziesięcioleciu.
Pomysłowo zilustrowana książka, prezentująca w zabawnej formie kolejne litery alfabetu. Pełne uroku, łatwe do zapamiętania wierszyki Janusza Jabłońskiego i znakomite, pobudzające wyobraźnię ilustracje Agnieszki Myszkowskiej sprawiają, że książkę tę można czytać i oglądać na okrągło, za każdym razem odkrywając w niej nowe szczegóły. To świetna pomoc dla dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania.
Nad czyim bezpieczeństwem czuwa bezpiecznik? Kto podnosi windę? Jak działa bankomat? Jeśli nurtują Cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś. Książka „Jak to działa? Natura” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących techniki. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje oraz propozycje doświadczeń łatwych do wykonania nawet w domowych warunkach. „Jak to działa? Technika” to arsenał odpowiedzi na arcytrudne pyt...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.