Wirtualne Targi

Jarosław Kamiński Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Złodziej bólu, Książka | Jarosław Kamiński

  Zakazana miłość i szukanie własnej drogi w burzliwych czasach PRL-u. Historia, w której groza miesza się z absurdem, prawdziwe emocje z ironią, a ideowość z cynizmem. Rok 1987. Komuna już upada, ale wierzgać wciąż potrafi. Dlatego szalony romans Agnieszki i Bianki wydaje się bardziej niebezpieczny niż nalot milicji na mieszkanie. W dodatku jedna z kobiet jest korespondentką zagraniczną z „imperialistycznej” Italii i w każdej chwili może wyjechać. Czy taka miłość...

  Promocja
  okładka Chrapka na apkę Czytam sobie Poziom 1, Książka | Jarosław Kamiński

  Maja lub bawić się telefonem mamy. Gdy więc nadarza się okazja, by w niego poklikać bez nadzoru, robi to bez wahania. Lecz co to? Otwarłszy nieznaną apkę, Maja zostaje wessana w internet… Na początku jest fajnie: bawi się z ikonkami, uczy się nowych rzeczy… wkrótce jednak czuje się bezgranicznie przytłoczona ilością informacji, które płyną zewsząd nieprzerwanym strumieniem. Co gorsza, nie wie, jak się stamtąd wydostać! Ta nauczka sprawi, że już zawsze będzie pamiętała, że do ...

  Promocja
  okładka Psy pożrą ciało Jezebel, Książka | Jarosław Kamiński

  Powieść autora książki Tylko Lola – uznanej przez tygodnik „Polityka” za najlepszą polską powieść roku 2017 – oraz świetnie przyjętej Rozwiązłej. Sylwia Aran pracuje za granicą. Nieobecna w ostatnich miesiącach życia córki ma ogromne poczucie winy po samobójstwie piętnastoletniej Mili. W półlegalnym portalu internetowym prowadzi profil, gdzie umieszcza filmy opowiadające o swojej traumie. Jej zapiski z niekończącej się żałoby przyciągają sporą publiczność. Wśród obserwującyc...

  Promocja
  okładka Tylko Lola, Książka | Jarosław Kamiński

  Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie, dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej już, tajemniczej Loli, ciotki Niny, z którą Lidia pozostawała kiedyś w bliskich kontaktach. Gdy partia komunistyczna bada grunt pod wielką czystkę, Nina niespodziewanie znajdzie się n...

  Promocja
  okładka Rozwiązła, Książka | Jarosław Kamiński

  Dobiegająca czterdziestki Zofia Rogala, pracująca w filmie i reklamie wizażystka, atrakcyjna kobieta „po przejściach", nawiązuje romans z młodszym o osiemnaście lat Adamem Zarembą, studentem warszawskiej ASP. Decydują się zamieszkać razem, jednak Adam ukrywa swój związek przed rodziną. Zofia nie musi niczego ukrywać - wychowała się w domu dziecka, nigdy też nie zgłębiała tajemnicy własnej tożsamości. Nadchodzi jednak moment ujawnienia się - Adam jedzie z Zofią do mazurskiej w...

  Promocja
  okładka Wiwarium, Książka | Jarosław Kamiński

  Jeden dzień, jeden rok, jedno życie – historia wychodzenia z kryzysu egzystencjalnego Brunona Winnickiego – młodego profesora politologii na Uniwersytecie Warszawskim, odnoszącego naukowe i zawodowe sukcesy, popularnego w mediach, dzięki ciętemu językowi i błyskotliwym obserwacjom; ale również rozwodnika, który nie może dotrzeć do swojej dorastającej córki, ani po latach konfliktów porozumieć się z własnym bratem. 10 kwietnia 2010 roku Brunon dostaje wiadomość od byłej żony i...

Jarosław Kamiński Książki

Jarosław Kamiński jest polskim pisarzem, dramaturgiem, publicystą oraz scenarzystą. Jego sztuki teatralne, takie jak „Proces Johnnego D.”, „Lustra”, „Wyrzeczenie” czy „Selekcja” wystawiane były na deskach wielu polskich teatrów. Oprócz dramatów urodzony 10 stycznia 1968 roku w Siedlcach Kamiński opublikował także powieść „Rozwiązła”, która została zaliczona przez Polskie Radio PR III, portal Wp.pl oraz Magazyn LIteracki „Książki” w poczet najważniejszych książek roku 2012. Dramaturg tworzył również pod pseudonimem Wielebny Kamiński, pod którym wydał dwa tomiki poezji, „Pod murami” i „Czarna ikona”, a także zbiór radykalnych esejów, stylizowanych na twórczość Leszka Kołakowskiego, zatytułowanych „Jak nie dać się ogłupić”.

Zarówno teksty dramatów, jak i ich wystawienia nagradzane były na festiwalach oraz w konkursach na teksty teatralne. Jarosław Kamiński współpracował z różnymi czasopismami, w tym z „Dużym Formatem”, „Polityką” czy „Studium”. Był także współscenarzystą niemieckiego filmi „Nachmieter”, którego premiera miała miejsce w styczniu 2011 roku. Kamiński współpracuje ze studiem filmowym Federico Film, a także przy nowych projektach Rafaela Lewandowskiego i Agnieszki Trzos. Był współscenarzystą 3. sezonu serialu „Bez Tajemnic” wyprodukowanego przez HBO.

„Rozwiązła” Jarosława Kamińskiego

Pierwszą opublikowaną powieścią autorstwa Jarosława Kamińskiego była wydana nakładem wydawnictwa W.AB. „Rozwiązła”. Ten świetnie przyjęty debiut powieściowy opowiada historię Zofii Rogali, dobiegającej czterdziestki wizażystki, atrakcyjnej kobiety z przeszłością. Zofia nawiązuje roman z Adamem Czerskim, który jest młodszym od niej o siedemnaście lat studentem warszawskiej ASP. Wiedzie im się na tyle dobrze, że postanawiają ze sobą zamieszkać. Adam jednak wciąż ukrywa swój związek przed bliskimi. Zofia nie ma tego typu oporów. Wychowana w domu dziecka nigdy nie poszukiwała tajemnicy swojego pochodzenia i nie odczuwa potrzeby udawania czegokolwiek przed kimkolwiek. W końcu nadchodzi ten pamiętny dzień, dzień ujawnienia się. Adam i Zofia jadą do mazurskiej wsi Rozwiązła, gdzie w rodzinnej daczy czekają rodzice oraz dziadek mężczyzny, Edward Czerski, niegdyś wpływowy polski intelektualista. Przy obiedzie nie udaje się uniknąć awantury. Czerscy wręcz pulsują od tajemnic i niezagojonych ran, a historia niektórych sięga jeszcze czasów głębokiego PRL. Jednak to właśnie współczesna Zofia stanie się centralną postacią rodzinnych wojenek. „Rozwiązłą” Jarosława Kamińskiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

„Tylko Lola”

W 2017 roku ponownie nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się inna powieść Jarosława Kamińskiego, zatytułowana „Tylko Lola”. Tym razem rozgrywa się ona w Polsce końcówki lat 60. Właśnie wtedy Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP, gdzie jej przełożoną zostaje zaangażowany aparatczyk i wierna ideolożka, Lidia Kowal. Napięcia pomiędzy kobietami nie da się ukryć praktycznie od ich pierwszego spotkania. Dotyczy ono nie tylko różnic ideologicznych, ale także spraw głęboko prywatnych, w tym już nieżyjącej Loli, tajemniczej ciotki Niny, z którą w bliskiej zażyłości pozostawała niegdyś Lidia. W czasie, kiedy partia komunistyczna rozpoczyna przygotowania pod wielką czystkę, niespodziewanie to właśnie Nina zostaje umieszczona na szczycie listy wrogów ojczyzny. To stawia Lidię przed dramatycznym wyborem – czy wygra lojalność wobec idei, czy wierność dawnej miłości? „Tylko Lola” została uznana przez tygodnik „Polityka” za najlepszą polską powieść 2017 roku. Znajdziecie ją z łatwością na Woblinku jako książkę papierową oraz ebooka.

„Psy pożrą ciało Jezebel”

Ostatnią jak dotychczas powieścią napisaną przez Jarosława Kamińskiego jest książka „Psy pożrą ciało Jezebel” wydana w 2019 roku przez Wydawnictwo W.A.B. Poznajcie Sylwię Aran. Kobieta pracuje zagranicą i mierzy się z ogromnym poczuciem winy po tym, jak jej córka, piętnastoletnia Mila, popełniła samobójstwo. Sylwia była nieobecna w ostatnich miesiącach życia dziewczyny. Próbuje poradzić sobie z traumą, umieszczając na półlegalnym portalu internetowym filmy, na których opowiada o swojej sytuacji. Ten swoisty album niekończącej się żałoby ma niemałą publiczność, wśród nich także obserwującą dawniej profil Mili tajemniczą YZBL2. Sylwia pozwala się jej poprowadzić przez meandry wirtualnego piekła. Jej najbliżsi uważają to za szaleństwo, dla niej to jednak jedyna szansa na zrozumienie, dlaczego jej córka zdecydowała się odebrać sobie życie.

Książki Jarosława Kamińskiego na Woblink

Zarówno „Psy pożrą ciało Jezebel”, jak i „Rozwiązłą” oraz „Tylko Lolę”, a także inne pozycje autorstwa Jarosława Kamińskiego, w tym „Wiwarium” oraz napisaną dla dzieci „Chrapkę na apkę” znajdziecie na Woblink. Podobnie jak wiele innych współczesnych polskich powieści tytuły te są dostępne w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.