Jennifer Wright Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka I że ci (nie) odpuszczę Najbardziej mordercze kobiety w historii, Książka | Jennifer Wright

    Z tej książki dowiesz się: • Czy istniały samurajki? • Jak przygotować skuteczną truciznę? • Kto był pierwszą seryjną morderczynią w dziejach? • Dlaczego Krwawa Mary była Krwawą Mary? Jennifer Wright, autorka bestsellerów Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości oraz I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii tym razem zabiera nas w szaloną podróż do historii, z której trudno będzie wyjść z głową na karku! I że ci (nie) odpuszczę ...

    Promocja
    okładka I (nie) żyli długo i szczęśliwie Najgorsze rozstania w historii, Książka | Jennifer Wright

    Z tej książki dowiesz się: • Jak nie ukrywać kochanek? • Czy lepiej zginąć od sztyletu, czy trucizny? • Jakie imprezy organizował papież Aleksander VI? • Kto, z kim, kiedy i dlaczego? Jeśli właśnie ocierasz łzy po rozstaniu i siedzisz w rozciągniętym dresie na kanapie z pudełkiem lodów/piwem w ręku, pamiętaj, że mogło być gorzej. Nie ucinasz głowy swojemu/swojej eks, nie kastrujesz przypadkowych ludzi, nie zaczynasz nowego życia z lalką erotyczną, nie zamykasz nikogo w lodow...

    Promocja
    okładka Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości, Książka | Jennifer Wright

    Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może: • Taniec • Brudne ręce • Seks • W zasadzie wszystko W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć. Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera ...

Jennifer Wright Książki

Jennifer Wright to amerykańska autorka, dziennikarka i felietonistka “New York Post” i “New York Observe”. Swoje teksty publikuje także w takich magazynach jak “Cosmopolitan”, “Maxim” i “Glamour”. Była jedną z założycielek nieistniejącej już witryny TheGloss.com. Wright ukończyła St. John’s College w Annapolis, w stanie Maryland. Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, takich jak Watch What happens Live i Mysteries at the Museum. W swoim dorobku literackim ma cztery powieści, z czego dwie z nich ukazały się w Polsce – nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w ramach serii ZROZUM. Mieszka w Nowym Jorku. Jej receptą na gorsze dni są gin, serial „Rockefeller Plaza 30” oraz biografie historyczne. Prywatnie jest żoną scenarzysty The Late Show With Stephen Colbert, Daniela Kibblesmitha. Para wzięła ślub w 2017 roku, w ukochanym mieście Wright – Nowym Jorku.

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” Jennifer Wright to, wydana w 2020 roku, książka popularnonaukowa pozwalająca spojrzeć czytelnikowi na najmroczniejsze chwile w historii. Autorka z humorem i lekkością opisuje najtragiczniejsze w skutkach zarazy i bohaterów, którzy stawiali im czoła. Pokazuje, że zabić może wszystko, łącznie z tańcem, brudnymi rękami czy seksem. W końcu ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi od stuleci! Od Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, po XX wieku człowiekowi zagrażały między innymi dżuma, gruźlica czy cholera.

I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii

Na początku 2021 roku swoją premierę w Polsce miała kolejna książka Jennifer Wright pt. „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii”, z której czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak nie ukrywać kochanek, czy lepiej jest zginąć od sztyletu, czy trucizny, a także jakie imprezy organizował papież Aleksander VI. Autorka opowiada historie najgorszych związków i rozstań, za bohaterów książki obierając tych, którzy naprawdę nie żyli ani długo, ani szczęśliwie.

Zapowiedź premiery nowej książki Jennifer Wright

Premiera najnowszej książki Jennifer Wright pod tytułem „She Kills Me: The True Stories of History's Deadliest Women” została zapowiedziana na wrzesień 2021 roku. Będzie to obszerny zbiór opowieści o kobietach, które dokonały morderstwa – z zemsty, miłości, strachu, konieczności czy dla przyjemności. A wszystko to pełne historycznych szczegółów.

Książki Jennifer Wright w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jennifer Wright – „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii” i „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” dostępne są w formie ebooka. Ponadto drugi z tytułów dostępny jest także w formie papierowej i audiobooka.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.