Joanna Chwistek Audiobooki

Joanna Chwistek jest polską pisarką tworzącą powieści z gatunku romansu mafijnego i literatury dla dorosłych. Popularność przyniosła jej seria “Niezłomne”, której pierwsza część, zatytułowana “Tylko pozory”, ukazała się nakładem Wydawnictwa Niezwykłe na początku 2022 roku. Od tego czasu Chwistek wydała kilka kolejnych powieści rozgrywających się w mafijnych klimatach, w tym “Ruletkę”, oraz “Danielle”, tom otwierający nową serię “Niebezpieczny układ”.

Cykl “Niezłomne” Joanny Chwistek

Joanna Chwistek zadebiutowała literacko w lutym 2022 roku, kiedy to nakładem Wydawnictwa Niezwykłe ukazała się jej powieść “Tylko pozory”. Jest to równocześnie pierwszy tom trylogii “Niezłomne”, na którą składają się także książki “Tylko złudzenie” oraz “Tylko iluzja”. “Tylko pozory” opowiadają historię May Castellano, która niespodziewanie zostaje wyrwana w środku nocy ze spokojnego snu i postawiona naprzeciwko najbardziej pociągającego mężczyzny, jakiego w życiu widziała. Jeszcze tej samej nocy wychodzi za niego za mąż. Jej wyjątkowym wybrankiem jest Cesare Accardo, właściciel hotelarskiego imperium, a przede wszystkim członek mafii, który został zmuszony do poślubienia córki swojego wroga, by uratować życie brata. Małżeństwo z May wcale mu się nie uśmiecha - choć kobieta jest niewątpliwie piękna, opinia ladacznicy oraz narkomanki nie wywołuje w Cesare optymistycznych uczuć. May rzeczywiście skrywa wiele tajemnic - krążące o niej plotki w dużej mierze mijają się z prawdą po to, by ją chronić. May i Cesare wyjeżdżają na ranczo, gdzie mąż w zasadzie nie interesuje się żoną. Kobieta próbuje jakoś odnaleźć się w nowym życiu, ale szybko orientuje się, że Cesare ma do niej jeszcze jedną sprawę. Czy zdołają się spotkać w plątaninie kłamstw i niedomówień? Drugi tom serii, “Tylko złudzenie”, to z kolei losy małżeństwa Alexis Davies i Wiktora Mrozowa, które łączy dwa potężne mafijne rody. Choć związek został zaaranżowany, kobieta powoli zaczyna darzyć męża głębokim uczuciem. Może jednak i w świecie mafii jest miejsce na miłość…? Szybko jednak bajka zamienia się w koszmar, gdy Mrozow staje się dla Alexis brutalnym potworem. W końcu z pomocą ochroniarza Wasila kobieta pozoruje wypadek męża oraz własną śmierć. W tą wersję wydarzeń wierzy szef rodziny, Quinton Clarke, któremu Alexis nie była obojętna - kiedy jednak dowiaduje się o kłamstwie, Clarke zaczyna poważnie zastanawiać się, czy to, co wie o Davies to same kłamstwa…? Zamykająca serię autorstwa Joanny Chwistek “Tylko iluzja” wprowadza na scenę Vivienne Marcuzo, córkę bossa mafii, która marzy o ucieczce od przemocowego ojca. Z czasem na horyzoncie pojawia się szansa - by poprawić swoją pozycję w środowisku, ojciec chce wydać ją za mąż za Tiziano Walezzie, brata dona. Ostatecznie to jednak nie za niego wyjdzie za mąż Vivienne, lecz za Dona Ricardo, który widząc znajdującą się w tarapatach dziewczynę proponuje umowę, na mocy której zostaje ona jego żoną. Sytuacja Vivienne zmienia się na lepsze - choć małżeństwo oparte jest na układzie, mąż jest dla niej dobry. Wszystko wydaje się spokojne aż do momentu, gdy w życie Vivienne wkracza wysoko postawiony członek Bratwy, Wiktor Smirnow. Zafascynowany dziewczyną nic sobie nie robi z faktu, że ta jest już mężatką. W dodatku na kobietę czyha wciąż jej niedoszły mąż - a Wiktor nie lubi się dzielić…

Romanse mafijne Joanny Chwistek w księgarni internetowej Woblink

Jeśli szukacie wciągającej i trzymającej w napięciu, pełnej emocji historii rozgrywającej się w mafijnym świecie, sięgnijcie po powieści Joanny Chwistek. Jej “Tylko złudzenie”, “Tylko pozory” i “Tylko iluzja”, a także “Ruletka” oraz “Danielle” czekają na Was na Woblink jako ebooki oraz audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Nowość
  okładka Prześladowca, Audiobook | Joanna Chwistek

  Autorka serii mafijnej „Niezłomne” i powieści Danielle! Szesnastoletnia Serena Lillard jest córką lekarzy i już dawno postanowiła, że kiedyś także będzie pracowała w tym zawodzie. Dziewczyna uczy się pilnie i dąży do wyznaczonego sobie celu. Nosi za duże ubrania, bo nie chce rzucać się w oczy, jednak to nie ratuje jej przed Declanem Bryantem. Chłopak jest synem potentata naftowego i dziedzicem hotelarskiego imperium, a jego życie to wieczna zabawa. Ma zupełnie inne prioryt...

  okładka Ruletka, Audiobook | Joanna Chwistek

  Romans mafijny autorki bestsellerowej serii „Niezłomne”! Dwudziestotrzyletnia Sheila Midler jako niemowlę została adoptowana przez jedną z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Los Angeles – Midlerów. Mimo że się w niej nie urodziła, od początku była traktowana na równi z innymi członkami. Kiedy głowa rodziny odchodzi na emeryturę, postanawia powierzyć Sheilii zarządzanie klubem oraz kasynem. Dziewczyna otrzymuje połowę udziałów. Druga połowa jest własnością Philipa Talbo...

  okładka Danielle, Audiobook | Joanna Chwistek

  Danielle Sampras, młoda agentka nieruchomości, bardzo długo pracowała na swoją pozycję na rynku. Posiadanie własnego biura w dobrej dzielnicy Seattle kosztowało ją wiele wyrzeczeń i trudu. Jednak dziewczyna nie zdawała sobie sprawy, że nie jest tak niezależna, jak sądziła. Jej ojciec, prowadzący szemrane interesy, postanowił zadecydować o jej przyszłości. Danielle nie miała pojęcia, że jest on członkiem mafii. W dodatku właśnie oddał ją Aleksandrowi Rublowowi, aby ten zgodził...

  okładka Tylko pozory, Audiobook | Joanna Chwistek

  May Castellano nie ma pojęcia, co się dzieje, kiedy w środku nocy zostaje wyrwana ze snu i postawiona przed obliczem najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek widziała. Tej samej nocy wychodzi za niego za mąż. Cesare Accardo, właściciel hotelarskiego imperium i członek mafii, ma problem. Musi poślubić córkę swojego wroga, żeby uratować życie bratu. W ogóle mu się to nie uśmiecha, ponieważ dziewczyna, chociaż jest piękna, ma opinię ladacznicy i narkomanki. May skr...

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.