Koszty na przełomie lat obrotowych często sprawiają problemy. Zazwyczaj koszty te dotyczą typowych dla tego okresu wydatków, takich jak rozliczenia mediów, wynagrodzeń, prenumerat itp. Niniejsze opracowanie omawia zasady ujmowania i rozliczania następujących kosztów; • rozliczanie na przełomie roku faktur dotyczących wykonanych w grudniu usług gdy faktura jest wystawiona i wpływa do danej jednostki w styczniu bądź kolejnych miesiącach następnego roku • roz...
Rachunek zysków i strat jest jednym z podstawowych elementów sprawozdania finansowego a zarazem jednym z najczęściej analizowanych przez czytelników sprawozdań. Jego głównym celem jest dostarczenie użytkownikom sprawozdania informacji o wynikach działalności jednostki. Jest on zatem bazowym narzędziem analizy finansowej i podstawą do wielu decyzji biznesowych. Dlatego tak istotne jest, aby przedstawione w nim dane finansowe były poprawne. Książka stanowi kont...
Opis publikacji Publikacja przedstawia listę najczęściej popełnianych błędów przy sporządzaniu bilansu, a także opisuje, w jaki sposób poszczególne pozycje tego sprawozdania zweryfikować, aby dane wykazane w tej części sprawozdania finansowego były poprawne. Materiał dotyczy aktywów bilansu.
Publikacja omawia najważniejsze kwestie związane z przekształceniami spółek, jakie uregulowano w Kodeksie spółek handlowych, w tym przekształcenie spółki cywilnej w spółkę prawa handlowego oraz przekształcenie przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w jednoosobową spółkę kapitałową. Zagadnienia prawne, podatkowe i rachunkowe zostały zaprezentowane z uwzględnieniem odrębności przekształcenia: ● spółki osobowej w spółkę kapitałową; ...
Zdarzenia, które dostarczają nowych informacji i dowodów, dotyczące stanu aktywów lub pasywów na dzień bilansowy, wymagają odpowiednich korekt w księgach rachunkowych. Skutki tych zdarzeń ujmuje się w księgach rachunkowych roku obrotowego, za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe, lub w roku, w którym informacje te zostały ujawnione.Od prawidłowego ujęcia zdarzeń po dniu bilansowym zależy m.in. czy sprawozdanie finansowe można uznać za rzetelne i wiarygodne. W pu...
Ustawa o rachunkowości wskazuje, że szereg aktywów i pasywów może (a według rozporządzenia o instrumentach finansowych – powinno) być wycenione nie rzadziej niż na dzień bilansowy według skorygowanej ceny nabycia. Niniejszy e-book prezentuje jakich aktywów i pasywów dotyczy taka wycena, w jaki sposób ustalić skorygowaną cenę nabycia i jakich należy dokonać zapisów w księgach rachunkowych w związku ze stosowaniem takiej wyceny.
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.