Johannes Hartl Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bóg nieokiełznany Jak opuścić sferę duchowego komfortu, Książka | Johannes Hartl

    Jeśli stojąc nad Wielkim Kanionem myślisz tylko o tym, by zrobić sobie selfie – ta książka jest właśnie dla ciebie! Przyzwyczaiłeś się do całkowitej kontroli nad swoim życiem? Wykupiłeś już ubezpieczenie, na wypadek, gdyby zdarzyło się coś nieprzewidywalnego? A co, jeśli Pan Bóg szykuje dla ciebie prawdziwą burzę? Najwyższy czas podnieść głowę znad ekranu telefonu i przyjrzeć się temu, co nas ogranicza. Nie jesteśmy w centrum świata, a Bóg nie jest „poczciwym i dobrotliwym st...

    Promocja
    okładka Po prostu modlitwa 12 treningów dla zmiany naszego codziennego życia, Książka | Johannes Hartl

    Jak się modlić, gdy przytłacza nas zmęczenie obowiązkami i szybkim tempem życia? Jak stawać przed Bogiem mimo swojej grzeszności? Jak brzmi „głos Boga”? Co o modlitwie może powiedzieć jedenastolatek? Istnieją setki konferencji i książek, które rozpalają serca do stawania przed Panem. Czy można powiedzieć na ten temat coś więcej? Odkryć świeże, inspirujące spojrzenie? Johannes Hartl, twórca pierwszego Domu Modlitwy 24/7 w Niemczech, pokazuje nową perspektywę i proponuje dwanaś...

    Promocja
    okładka Ogień w moim sercu Zdumiewająca podróż do krainy modlitwy, Książka | Johannes Hartl

    Rozpal w sobie ogień modlitwy Czy na myśl o modlitwie czujesz pustkę? Kojarzy ci się z nudą i obowiązkiem? A czy wierzysz, że może się to zmienić w palącą, miłosną tęsknotę za Bogiem i szczere wołanie do Niego? Czasem wystarczy jedna iskra, która padnie na nas i doprowadzi do eksplozji Ducha. A to zawsze jest początkiem zmian… Popularny na całym świecie mówca chrześcijański, Johannes Hartl, opowiada osobistą historię odkrywania pasji bycia z Bogiem, która doprowadziła go do z...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.