Jordan B. Peterson Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad, Audiobook | Jordan B. Peterson

    W książce 12 życiowych zasad, która sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy na całym świecie, psycholog kliniczny i intelektualista publiczny dr Jordan B. Peterson oferuje antidotum na chaos w naszym życiu – odwieczne prawdy ukazane w świetle współczesnych problemów i zaprzęgnięte do ich pokonywania. Jego spostrzeżenia pomogły milionom czytelników i odbiły się szerokim echem na całym świecie. W długo wyczekiwanym drugim tomie Peterson kontynuuje swój wywód, pokazu...

    Promocja
    okładka 12 życiowych zasad: antidotum na chaos, Audiobook | Jordan B. Peterson

    12 życiowych zasad. Antidotum na chaos Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie? Jakie powinny być Twoje priorytety? Odpowiedzi na te pytania daje Jordan B. Peterson, renomowany psycholog, który napisał książkę pod tytułem „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”. Uderzenie w czuły punkt Autor „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” podkreśla, jak ważna w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialność. Przedstawia on dwanaście praktycznych re...

Jordan B. Peterson Audiobooki

Dr Jordan Peterson jest kanadyjskim psychologiem klinicznym i profesorem psychologii na Uniwersytecie w Toronto. Zajmuje się przede wszystkim psychologią ideologii, religii, osobowości i świadomości, a także systemami totalitarnymi. Zasłynął ze w swojej krytyki poprawności politycznej, a także kanadyjskiej ustawy Bill C-16, która nakładała między innymi obowiązek stosowania wybranego przez daną osobę imienia oraz zaimków, a odmowę takich działań traktując jako nękanie. Wypowiedzi Petersona w tym temacie sprawiły, że stało się o nim głośno na całym świecie, a sam psycholog zyskał zarówno rzesze fanów, jak i krytyków. Choć kontrowersyjny, był to niewątpliwie początek jego międzynarodowej popularności i rozpoznawalności poza kręgami naukowymi. Książki Jordana B. Petersona ukazały się także po polsku - na Woblink znajdziecie chociażby jego "12 życiowych zasad: antidotum na chaos" oraz "Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad".

Jordan Peterson - Kariera naukowa

Jordan Bernt Peterson urodził się 12 czerwca 1962 roku w Edmonton w Kanadzie w rodzinie nauczyciela i bibliotekarki. Jordan jest najstarszym z trójki dzieci. Nastoletni Peterson działał dla Nowej Demokratycznej Partii, ale z powodu sporów ideologicznych zrezygnował z członkostwa w niej w wieku 18 lat. Jordan Peterson ukończył studia na Uniwersytecie Alberty na kierunkach politologia i i psychologia - te dwie dziedziny łączą się nierzadko w jego późniejszych pracach. W trakcie studiów kanadyjczyk wybrał się na roczną podróż po Europie, w trakcie której badał przyczyny zimnej wojny oraz XX-wiecznych totalitaryzmów. Studiował szczególnie dzieła Carla Gustava Junga, Aleksandra Sołżenicyna, Fiodora Dostojewskiego oraz Fryderyka Nietzschego. Jordan Bernt Peterson powrócił na Uniwersytet w 1984 roku, by rok później rozpocząć studia doktoranckie - w 1991 roku obronił pracę doktorską z psychologii klinicznej na Uniwersytecie McGila, gdzie wykładał w latach 1991-1993. Pięć lat spędził także na Uniwersytecie Harvarda jako pracownik tamtejszego Wydziału Psychologii, by potem przenieść się na Uniwersytet w Toronto.

Jordan B. Peterson i "12 życiowych zasad (12 rules for life)"

Jordan B. Peterson w swoich badaniach i publikacjach skupia się na psychofarmakologii, neuropsychologii, psychologii osobowości, psychologii społecznej czy psychologii badającej kreatywność. Napisał i współtworzył ponad sto artykułów naukowych, a także wiele popularnych książek. W 1999 roku pojawiły się jego "Mapy sensu" - przedstawia w nich między innymi system wierzeń i mitów oraz ich rolę w regulowaniu emocji. Popularność przyniosło mu także "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos", które na Woblink czeka na Was jako książka papierowa lub audiobook. Zawiera ona najważniejsze zdaniem Petersona reguły, które pozwalają uporządkować świat wokół siebie, a nade wszystko ulepszyć go - poczynając od samego siebie. Kontynuację tych rozważań podjął w dziele "Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad" - obydwie te książki znalazły się na szczytach list bestsellerów i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Rozpoznawalność niewątpliwie przyniosły psychologowi kontrowersyjne wypowiedzi związane z poprawnością polityczną i związaną z nią kanadyjską ustawą. Warto jednak przyjrzeć się przede wszystkim dwóm tomom 12 życiowych zasad - rozgłos sprawił, że Jordan Peterson w 2017 roku porzucił praktykę kliniczną, a rok później także nauczanie, by poświęcić się karierze pisarskiej oraz publicystycznej. Z łatwością znajdziecie jego dzieła na Woblink!

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.