Julia Duszyńska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Cudaczek-Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Czy zdarza się wam czasem grymasić przy jedzeniu, nabałaganić w pokoju albo pogniewać na kolegów? Na pewno. I na to właśnie czeka Cudaczek-Wyśmiewaczek – licho malusie i cieniutkie jak igła. Ten złośliwy stworek bardzo lubi, kiedy dzieci się źle się zachowują, kiedy się kłócą i obrażają, nie słuchają rodziców. Wtedy znajduje sobie wygodne mieszkanie za uchem albo za kołnierzem jednego z nich i codziennie namawia takie dziecko, by było niegrzeczne. Dzięki temu Cudaczek-Wyśmiew...

    Promocja
    okładka Cudaczek-Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Cudaczek-Wyśmiewaczek w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Panna Obrażalska, Złośnicki, pan Beksa, pan Byle-jak, Krzywinosek - to tylko niektórzy z bohaterów tej książeczki. Mieszka w niej też Cudaczek-Wyśmiewaczek, co nie je, nie pije, tylko wyśmiewaniem żyje. To ...

    Promocja
    okładka Cudaczek Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

    Promocja
    okładka Cudaczek Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Zabawny złośliwy stworek wymyślony i opisany przez Julię Duszyńską pozwala dzieciom przejrzeć się jak w lustrze: zobaczyć wady i docenić zalety. Może Cudaczek zamieszkał w Twoim domu i chcesz go przegonić?
    Oto co należy zrobić…
    Śliczne ilustracje to tej ponadczasowej opowieści stworzyła Aleksandra Gołębiewska.

    Promocja
    okładka Cudaczek-Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    A czy za waszym uchem nie siedzi jakieś licho malusie?! Licho niepoczciwe, cieniutkie jak igła, z brzuszkiem pęczniejącym jak ziarnko grochu, które co rusz szuka miejsca na wyborną ucztę... A wiedzieć wam trzeba, że żywi się śmiechem. Ma uciechę, że aż ha!, gdy pan Złośnicki czerwieni się jak ugotowany rak, panna Obrażalska zadziera nosek, licząc muchy na suficie, a Beksa wylewa kolejne łez potoki. Ile napsoci Cudaczek-Wyśmiewaczek? Komu zagra na nosie? I... czym jeszcze wszy...

    Promocja
    okładka Cudaczek-Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Cudaczek-Wyśmiewaczek to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek, „Licho malusie i cieniutkie jak igła”, mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej, w kołnierzykach Beksy i pana Byle Jak. Bez trudu nakłania dzieci do niegrzecznych zachowań. Czy uda im się pozbyć nieznośnego skrzata?

    Promocja
    okładka Cudaczek-Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

    Promocja
    okładka Cudaczek Wyśmiewaczek, Książka | Julia Duszyńska

    Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. Nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu. Wtedy Cudaczek był syty i zadowolony. Obrażalska, Złośnicki, Beksa, pan Byle-jak, unikająca grzebienia Kasia i inne dzieci dostarczały złośliwemu skrzatowi wielu powodów do szyderczego śmiechu. Wredne licho tylko...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.