Wirtualne Targi

Kai Pannen Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dwóch i pół Pająk i mucha Tom 4, Książka | Kai Pannen

    Kiedy kurier przynosi paczkę dla Henryka i Bzyka, obaj są ogromnie zdziwieni. W środku jest jajko. Jajko niespodzianka! Przyjaciele nie mają wyjścia i muszą opiekować się nowym członkiem rodziny. Adoptowana córka z każdym dniem zaczyna sprawiać rodzicom coraz więcej kłopotów, a w dodatku nie wiadomo, czy jest muchą, czy pająkiem. Kolejna część zaskakujących i pełnych humoru przygód Henryka i Bzyka!

    Promocja
    okładka Czy leci z nami pająk? Pająk i mucha Tom 3, Książka | Kai Pannen

    Pająk krzyżak Henryk i mucha domowa Bzyk prowadzą spokojne życie w bukowym żywopłocie i wszystko jest po staremu: Bzyk zamęcza pająka opowieściami o słynnym Leonardo da Nici i marzy o skonstruowaniu latającej machiny, a Henryk nie zamierza opuszczać wygodnej kanapy. Codzienną rutynę przerywa zaproszenie od cioci Kasandry. Oczywiście obaj przyjaciele wiedzą, że oferta wspólnego posiłku wiąże się z ryzykiem zostania daniem głównym. Ale skoro Bzyk ma dość siedzenia na pajęczynie...

    Promocja
    okładka Zmiataj stąd, Bzyku! Pająk i mucha Tom 2, Książka | Kai Pannen

    Zabawna kontynuacja świątecznego bestsellera „Z pajęczyny się urwałeś?!”. Pewnego pięknego dnia Henryk (zrzędliwy pająk) i Bzyk (równie zadziorna mucha) zostają brutalnie wyrwani ze swojej przytulnej sieci. Okazuje się, że wraz z początkiem wiosny nadeszła też pora wielkich porządków, czyli wymiatania pajęczyn ze wszystkich kątów. Henryk i Bzyk opuszczają więc w pośpiechu salon, aby znaleźć schronienie w dużym zielonym ogrodzie. Rozpoczynają się ekscytujące poszukiwania, podc...

    Promocja
    okładka Z pajęczyny się urwałeś?! Pająk i mucha. Tom 1, Książka | Kai Pannen

    1 grudnia w pajęczą sieć zaplątuje się mucha. Pająk chce zjeść ją na święta i początkowo nawet nie zamierza się do niej odzywać, bo „z jedzeniem się przecież nie rozmawia!”, ale każdego dnia mucha coraz skuteczniej przekonuje pająka, by ją uwolnił. I tak przez 24 rozdziały, aż do Wigilii, wspólnie przeżywają najróżniejsze zabawne przygody – na przykład pająk zamawia… pizzę. Zamówienie dostarcza… biedronka, którą pająk również chce pożreć, ale mucha grozi, że jeśli pająk to zr...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.