Lily postanowiła nie zakładać rodziny. Chorowała na serce, więc uznała, że skoro jej zdrowie może w każdej chwili się załamać, poświęci się bez reszty pracy. Po ukończeniu medycyny organizowała różne akcje, by nieść pomoc ludziom z problemami kardiologicznymi. W jednym z projektów pracowała z Finnem, samotnym ojcem dwóch córeczek. Zaskoczyła ją chemia, która pojawiła się między nimi. Oboje nie chcieli jednak związku, każde z innych powodów. Ale przelotny romans? Czemu nie. Fi...
Med. 685 Karin Baine – Nie bój się kochać (A GP to Steal His Heart) Daisy przyjeżdża z Londynu do uroczej wsi na wybrzeżu. Cieszy ją wizja współpracy z doktorem Thomasem Ryanem, synem lekarza, który pomógł jej wydostać się z piekła toksycznego związku. Ale ich pierwsze spotkanie ma niemiły przebieg, Thomas sprawia wrażenie, jakby mu w czymś przeszkodziła. Z czasem jednak ich współpraca układa się coraz lepiej. Zaczynają siebie pragnąć, ale są ostrożni, bo mają za sobą trudne...
Choroba ojca zmusza Violet do powrotu do rodzinnego zamku w Irlandii. W szpitalu okazuje się, że lekarzem ojca jest Nate, syn kamerdynera, w którym była zakochana. Nie miała pojęcia, że Nate przebył pełną wyrzeczeń drogę od chłopaka z niższych sfer do cenionego kardiologa. Nie wiedziała też, że się dotąd nie ożenił, bo żadnej kobiety nie potrafił pokochać tak jak jej. Nigdy jednak nie wyznali sobie miłości, bo uważali, że związek między ludźmi z różnych sfer nie może się udać...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.