Wszyscy czekają na wakacje! Wraz z Sosonetką najmłodsi mogą spędzić je we Francji. Tytułowa bohaterka wybiera się do Prowansji. Czytelnicy dowiedzą się czy w Alpach mieszkają syreny, jak gra się w bule, kim jest Walentynka, jakie zwierzęta mieszkają w prowansalskim ogródku babci Sosonetki. Sosonetka zdradzi Wam też przepis na prowansalską pizzę! Sosonetka na wakacjach we Francji należy do edukacyjnej serii książek dla dzieci w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania pisa...
Ta książka to polska odpowiedź na Dzieci z Bullerbyn. Przedstawia świat rezolutnej, dziarskiej dziewczynki o imieniu Sosonetka, która zabiera czytelników w krainę pełną humoru i dziecięcej wyobraźni. Poznajemy jej braciszka Lulusia, ulubioną kurkę Jarzębatkę, pieski Tofika i Maksa, babcię, przyjaciółki Tusię i Laurę i koleżanki z przedszkola. Jest to zbiór lekkich, przyjemnych, pełnych ciepła opowiadań o przyjaźni i bliskości ozdobionych pięknymi ilustracjami....
Wraz z Sosonetką oraz jej koleżankami i kolegami z przedszkola dowiecie się: - jak zimą dbać o bociany i czy małe bocianki noszą pieluszki, - kim jest gacek i co ma wspólnego z delfinem, - z czego osy budują swoje gniazdo, - kim są Cypisek i Zefirek, - kto lubi jeść sól, - kim jest królowa babcinego podwórka, - czy konie lubią same spać, - czego nie można zabierać z plaży, - dlaczego ślimaki wychodzą po deszczu. Poznacie też wiele innych ciekawostek ze świata zwierząt!...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.