Majówkowy Maraton Czytelniczy

Kasia Kołodziej Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czas na bajkę, Książka | Kasia Kołodziej

    BEATKA:
    to wielbiciel zwierząt, dlatego przy każdej okazji próbuje się z nimi porozumiewać. Tylko jak zrozumieć słonia?

    MICHAŁ: to dziewczynka, która potrafi stworzyć coś z niczego. Wpada na genialny pomysł i sama… szyje sobie przyjaciela: jedynego w swoim rodzaju, mięciutkiego kotka!

    KASIA: lubi myśleć przed zaśnięciem. Zastanawia się, dlaczego cały świat jest przystosowany tylko dla dorosłych i wszystko jest takie duże?

    Promocja
    okładka Jestem mistrzem ortografii. Zadania z poprawnego pisania, Książka | Kasia Kołodziej

    Proponujemy uczniom klasy II szkoły podstawowej publikację, która – drogą zabaw edukacyjnych – pomoże zaprzyjaźnić się z pierwszymi elementami pisowni i ortografii, a także zachęci do czytania i utrwalania w pamięci obowiązujących lektur szkolnych. Publikacja zawiera kilkadziesiąt atrakcyjnych łamigłówek, wierszyków, zgadywanek i rebusów. Warto podkreślić, że zabawy edukacyjne zostały opracowane przez Hannę Zielińską – cenioną przez nauczycieli klas początkowych redaktorkę te...

    Promocja
    okładka Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy, Książka | Ewa Martynkien, Kasia Kołodziej

    Tym razem zespół redakcyjny czasopisma „Bazgrołki z podroży” wybrał się za granicę. Siedmioletnia redaktor naczelna Pola, dziennikarka Jadwiga Przygoda oraz słynny podróżnik Franciszek Wszędobylski i jego pies Nicpoń odwiedzili stolice Europy. Na ich liście znalazł się? Berlin i jego Brama Brandenburska, Londyn ze słynnym Big Benem, a także Paryska Wieża Eiffla, nasi bohaterowie zwiedzili również˙ Rzym i Lizbonę. Zapuszczając się w głąb tętniących życiem miast, przeżyli wywoł...

    Promocja
    okładka Czas na bajkę, Książka | Kasia Kołodziej

    Książka składa się z czterech opowiadań: Beeecząca przygoda Beatki, Słoniowe szczęście, Genialny pomysł Kasi, Duży problem małego Stefana, które w całości (tekst i ilustracje) są autorskim pomysłem bardzo lubianej przez dzieci ilustratorki, Katarzyny Kołodziej (ilustracje m.in. do książek: Chory kotek, Lalkisia i jej rodzeństwo, Moje krajobrazy, Wiersze dla dzieci Danuty Wawiłow i in.). Każda historyjka porusza problem pozornie zabawny, lecz w rzeczywistości niezwykle istotny...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.