Katarzyna Boni Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ośmiornica Zośka, Ebook | Katarzyna Boni

    Niecodzienni bohaterowie, niespodziewana przyjaźń i niebezpieczna misja, od której zależą losy Słonecznej Zatoki. Zośka to świetna dziewczyna. Bystra, wesoła i bardzo ciekawa świata. Mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Co się stanie, kiedy pewnego dnia nie posłucha przestrogi Pana Gołoskrzelka i przekroczy granicę Rafy, docierając do styku wody i lądu? Spotka tam dziwne stworzenie – równie ciekawe świat...

    Promocja
    okładka Pismo. Magazyn opinii Pismo. Magazyn opinii Pismo. Magazyn opinii Pismo. Magazyn opinii. Wydanie specjalne „Wokół Pisma”, Ebook | Kalina Błażejowska, Ewa Wołkanowska-Kołodziej, Zofia Król, Katarzyna Boni, Joanna Rudniańska, Karolina Lewestam

    SPIS TREŚCIPiotr Nesterowicz – O kucharkach i kucharzach – Od redakcji Joanna Rudniańska – Biała pavlova Jacek Dehnel, Emily Dickinson – 258. Dehnel tłumaczy Dickinson Ewa Wołkanowska-Kołodziej – Więźniowie czwartego piętra Kalina Błażejowska – To nie jest kwestia hematologii (rozmowa z profesorem Karolem Modzelewskim) Michał Rzecznik – Żarty rysunkoweKatarzyna Boni – Arundhati Roy. Podsłuchać światPiotr Tracz – Super MarioLinda Vilhjalmsdotti...

    Promocja
    okładka Auroville, Ebook | Katarzyna Boni

    Miejsce akcji (dosłownie): Auroville. Miasto w Indiach, w stanie Tamilnadu, sto czterdzieści pięć kilometrów na południe od Chennai, dziesięć kilometrów na północ od dawnej francuskiej kolonii Pondicherry, pięć kilometrów na zachód od Zatoki Bengalskiej.Miejsce akcji (dosłownie i metaforycznie): Miasto, w którym można się zgubić, bo nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Las, który kiedyś był czerwoną pustynią, a wcześniej lasem. Jałowa ziemia, na której Tamilowie – zubożał...

Katarzyna Boni Ebooki

Katarzyna Boni to urodzona w 1982 roku polska reporterka i pisarka. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię społeczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest również absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu.

Wiele podróżuje, szczególnie po Azji, gdzie spędziła prawie pięć lat. Pracowała w Japonii, Chinach, Tajlandii, na Filipinach, w Kambodży oraz w Indonezji. To tam zbiera materiały na swoje książki oraz artykuły. Pisała dla największych magazynów podróżniczych w Polsce: „Dużego Formatu”, „Pisma”, „Magazynu Książki”, „Travelera”, „National Geographic” „Kontynenty” oraz „Vogue”.

Za swoje teksty była nominowana do European Press Prize (2020) w kategorii opinie i publicystyka oraz Grand Press – za artykuł, który ukazał się w „Książkach. Magazynie do czytania” – „Już za momencik” (2020).

Reportaże Katarzyny Boni

Katarzyna Boni jest autorką trzech reportaży – książek „Kontener” (2014) we współpracy z Wojciechem Tochmanem, „Ganbare! Warsztaty umierania” (2016) oraz „Auroville. Miasto z marzeń” (2020).

W swoich książkach autorka pisze o doświadczeniach z podróży i o ludziach, których napotyka na swojej drodze. Osią swoich reportaży uczyniła ludzi będących w potrzebie – próbujących poradzić sobie z przeżytą traumą, będących w żałobie, starających się odbudować swoje życie na nowo. Od kilku lat pisze również na temat kryzysu klimatycznego i tego, co oznacza on dla nas – dla ludzi, zwierząt i całej planety.

Napisany wspólnie z Wojciechem Tochmanem „Kontener” opowiada o brutalnej codzienności Syryjczyków żyjących w drugim co do wielkości obozie dla uchodźców na świecie, w Zaatari (Jordania). Reportażyści starają się zwrócić uwagę Zachodu na to, że mimo że nie jest to gorący temat medialny, koszmar wciąż trwa. Setki, a nawet tysiące, niewinnych ludzi codziennie toczy walkę o swój byt, o jedzenie, miejsce do spania i załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. To miejsce, gdzie człowieczeństwo przestaje mieć rację bytu. Takie obrazy nie są dobrze przyjmowane na rozpieszczonym Zachodzie, autorzy nie chcą jednak dać zamieść sprawy pod dywan.

Najnowsza publikacja Katarzyny Boni „Auroville. Miasto marzeń” to opowieść o utopijnym mieście na południu Indii, które dąży do zbudowania systemu idealnego. W Auroville istnieje przekonanie, że bycie lepszym człowiekiem warunkuje lepszy świat, dlatego sporo czasu poświęca się indywidualnemu rozwojowi. Szacunek jest tu wartością niezbywalną, niezależną od statusu społecznego czy wykształcenia. W mieście pracuje się również nad lepszym, bardziej ekologicznym zagospodarowaniem miast. Za tę pozycję Katarzyna Boni była nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak.

Ganbare! Warsztaty umierania

Najgłośniejszą i najbardziej docenioną książką Katarzyny Boni jest reportaż „Ganbare! Warsztaty umierania. Ta wstrząsająca pozycja to opowieść o Japonii zmagającej się ze skutkami katastrofy z 2011 roku – trzęsienia ziemi, tsunami oraz wybuchu elektrowni atomowej w Fukushimie, gdzie życie w ciągłym zagrożeniu i strachu stało się normą. To także opowieść o ludziach, którzy nie mogą zapomnieć i, ryzykując napromieniowanie, wciąż szukają szczątków swoich bliskich, rozmawiają z duchami bądź zapisują się na warsztaty umierania. Tytułowe „warsztaty umierania” to spotkania, podczas których uczestnicy słuchają historii umierającego człowieka i w symboliczny sposób rozstają się z najważniejszymi dla nich rzeczami, osobami, marzeniami. To miejsce, gdzie w bezpieczny sposób można doświadczyć straty i zrozumieć, co tak naprawdę się liczy. Takie warsztaty prowadzi również autorka – Katarzyna Boni.

Za książkę „Ganbare! Warsztaty umierania” autorka otrzymała w 2017 roku Gryfię – Ogólnopolską Nagrodę Literacką. Była także nominowana do Nagrody Conrada, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz do Travelerów.

Twórczość Katarzyny Boni na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie reportaże Katarzyny Boni w formie ebooka oraz książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.