Katarzyna Michalak - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Dla Ciebie wszystko, Książka | Katarzyna Michalak

    Ania Kraska, która jako dziesięcioletnia dziewczynka przybyła na Jabłoniowe Wzgórze, jest już dorosłą kobietą. Z oddaniem służy innym, wykonując zawód lekarza. Gdy spotyka czteroletniego, porzuconego przez matkę chłopca, jest gotowa poświęcić wiele, byle tylko mu pomóc. Gdy młoda pani doktor spotka na swej drodze Daniela van der Welta, genialnego hakera i łamacza kobiecych serc, nie wie, jak wielki wpływ mężczy...

Katarzyna Michalak - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Michalak – polska autorka bestsellerowych powieści obyczajowych

Katarzyna Michalak to autorka, o której bez wahania można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek. Jej książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów, a według raportu TNS z 2015 roku o stanie czytelnictwa w Polsce jej dzieła były najczęściej czytane przez badanych z grupy tzw. czytelników intensywnych, czyli osób, które sięgają po 7 lub więcej książek w roku.

Autorka zdominowała przede wszystkim rynek powieści obyczajowej, jednak wszechstronność zainteresowań pozwoliła jej także na spróbowanie swoich sił w powieści sensacyjnej, erotycznej i fantastycznej. Powieść obyczajowa w jej wydaniu jest utrzymana w klimatycznej aurze miłości, rodzinnej atmosfery i spokoju. Fabuła jest wartka i wciągającą, a bohaterowie wiarygodni, przez co łatwo się z nimi utożsamić. Katarzyna Michalak z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, dlatego też w jej powieściach bohaterom często towarzyszą zwierzęta.

Katarzyna Michalak – po szczeblach kariery

Katarzyna Michalak zadebiutowała w 2008 roku powieścią „Poczekajka”, która szybko okazała się jedną z najlepiej sprzedających się książek tego roku. Opowiada ona historię Patrycji, młodej doktor weterynarii, która kocha dwie rzeczy - pomaganie wszystkim żywym stworzeniom oraz magię. To właśnie tą drugą wypełnia po brzegi swoją kawalerkę i stara się zapomnieć o samotności. Patrycja marzy bowiem o prawdziwej miłości, ale skąd ma wiedzieć, jak ją odnaleźć…? Odpowiedź na to pytanie niespodziewanie przynosi spotkanie z kręgiem czarownic podczas jednego z sabatów. Nie jest to jednak jednoznaczna wskazówka, brzmi bowiem tak: „Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego”. Patrycja wyrusza więc w pogoń za marzeniem do cichej wsi zwanej Poczekajką, gdzie wszystko może się zdarzyć… „Poczekajka” Katarzyny Michalak jest pierwszą częścią cyklu „Słoneczna trylogia” - kolejne jej tomy to „Zachcianek”, „Zmyślona” oraz „Sekretnik”.

Następne lata przyniosły pomysły na nowe utwory, dzięki czemu kariera zawodowa Katarzyny Michalak nie zwalniała tempa. Kolejne cykle powieściowe to: seria owocowa, w skład której wchodzą takie tytuły jak „Rok w Poziomce” i „Lato w Jagódce”, „Powrót do Poziomki” oraz „Spełnienia marzeń!”, seria kwiatowa z tytułami „Ogród Kamili”, „Zacisze Gosi” i i „Przystań Julii”, seria z tulipanem – „Mistrz”, „Czarny Książę” i „Zemsta”, seria z czarnym kotem („Nadzieja”, „Bezdomna” i „Nie oddam dzieci!”), oraz leśna trylogia, na którą składają się powieści „Leśna polana” i „Czerwień jarzębin” oraz – „Błękitne sny”.

Katarzyna Michalak - seria mazurska

Jednym z najpopularniejszych cykli powieści autorstwa Katarzyny Michalak jest jej seria mazurska, na którą składa się sześć tomów. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Gwiazdka z nieba”, opowiada dramatyczną historię Nataniela, który nie ma już nic poza wolnością. Mężczyzna potrafi cieszyć się swoim życiem, choć w przeszłości uległ groźnemu wypadkowi, później zmarła jego ukochana mama, a on sam stracił dach nad głową. Ruszył więc przed siebie i tak dotarł do zagubionej wśród mazurskich lasów wioski Senna, w której miał zatrzymać się tylko na chwilę. W małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora Nataniel nie przejmował się plotkami o tym, że zgodnie z lokalną legendą, jeśli tam zamieszka, straci wszystko, co kocha. Co jeszcze bowiem mógłby stracić, jeśli nie ma nic? Tej zimy los jednak w końcu postanowił nagrodzić jego szlachetne serce i dobrą duszę. Po "Gwiazdce z nieba” w serii mazurskiej znalazły się takie tomy jak: „Promyk słońca”, „Kropla nadziei”, „Trzy życzenia”, „Uśmiech losu” oraz „Najpiękniejszy sen”.

„Piastunka róż” Katarzyny Michalak

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak JednymSłowem ukazała się niezwiązana z żadnym cyklem powieść autorstwa Katarzyny Michalak zatytułowana „Piastunka róż”. Poznajemy w niej Florę, która w pewnym momencie przestała wychodzić ze swojego pokoju i była zdana jedynie na swoją siostrę. Ostatnią jej radością był mały krzaczek róży, który widziała za oknem i który niestrudzenie walczył o promienie słońca. Flora sama podjęła decyzję o całkowitej samotności. Inni ludzie przerażali ją najbardziej na świecie - zwłaszcza po tym, co przydarzyło się jej siedem lat wcześniej… Gdyby więc nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odpowiedziałaby na ogłoszenie i zapomniałaby o marzeniu, by pielęgnować różany ogród przy jednym z nadmorskich dworków. Jej miłość do róż walczyła z przerażeniem - kogo też mogła spotkać w tym ogrodzie? Czy to aby nie będzie ktoś, kogo już wcześniej widziała, a o czym nie chciałaby nigdy więcej pamiętać…? A może jednak dwa poranione serca znajdą siebie nawzajem właśnie tam, przy krzaczkach róży?

Książki, ebooki i audiobooki Katarzyny Michalak w księgarni internetowej Woblink

Bogaty dorobek literacki Katarzyny Michalak znalazł uznanie szerokiego grona czytelniczek. Każda jej kolejna powieść jest przyjmowana entuzjastycznie. Szeroki wybór książek, audiobooków i ebooków Katarzyny Michalak czeka na ciebie w naszej księgarni. Sprawdź już teraz!

Polecamy także ebooki romanse dostępne w naszej ofercie.