Wirtualne Targi

Krystyna Kurczab-Redlich Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pandrioszka, Audiobook | Krystyna Kurczab-Redlich

    Tytułowa Pandrioszka to tragikomiczna hybryda: połączenie kojarzonej z nieszczęściem puszki Pandory i matrioszki - tradycyjnej rosyjskiej zabawki zbudowanej z włożonych jedna w drugą drewnianych lalek. Tak oryginalne określenie stworzone przez autorkę stanowi udaną puentę jej fascynującego, jakże złożonego opisu przemian obyczajowych, społecznych i politycznych w Rosji lat 90. ,,Pandrioszka" to znacznie więcej niż wnikliwy, miejscami do bólu przejmujący reportaż z Czeczenii. ...

    Promocja
    okładka Głową o mur Kremla, Audiobook | Krystyna Kurczab-Redlich

    ,,Głową o mur Kremla" to efekt przemyśleń korespondentki, która w latach 1990-2004 mieszkała w Rosji. Utwór można nazwać reporterskim esejem, pełną argumentów mową oskarżycielską. Kreml i rządzący nim W. Putin są tu pokazani jako odpowiedzialni za łamanie praw człowieka, zbrodniczą wojnę w Czeczenii i rozszerzający się autorytaryzm. Autorka, choć jest zawodową reporterką, pokazując niejednoznaczną rzeczywistość Rosji, nie ograniczyła się do przedstawienia faktów z historii te...

Krystyna Kurczab-Redlich Audiobooki

Krystyna Kurczab-Redlich to polska dziennikarka i reportażystka, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii oraz wieloletnia korespondentka zagraniczna z Rosji. Teksty jej autorstwa ukazywały się w takich czasopismach jak „Dziennik Polski”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Polityka”, „Przekrój”, „Rzeczpospolita”, „Wprost” czy „Życie Warszawy”. Krystyna Kurczab-Redlich jest także laureatką wielu nagród, w tym Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii czy nagrody im. ks. Józefa Tischnera za książkę „Głową o mur Kremla”. Jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla w 2005 roku.

Krystyna Kurczab-Redlich – kariera

Krystyna Kurczab-Redlich urodziła się 6 grudnia 1954 roku w Zabrzu w rodzinie krakowskiego pisarza Jana Kurczaba. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak nie pracowała w zawodzie, a zamiast tego zajmowała się głównie dziennikarstwem oraz reportażem. Przez dziewięć lat pracowała w „Przekroju”, potem przez chwilę w redakcji „Panoramy” w Katowicach oraz w warszawskich „Szpilkach”. Jako freelancerka wyjechała w 1990 roku wraz z drugim mężem, Jerzym Redlichem, korespondentem Telewizji Polskiej, do Rosji. Tam w okresie 1990-2004 była korespondentką polskich mediów, a od czasu II wojny czeczeńskiej (1999-2009) również autorką filmów dokumentalnych dotyczących rażących przypadków łamania praw człowieka. Były to „Czeczenia – widmo śmierci”, „Czeczenia – zabójstwo za zgodą świata”, „S.O.S. dla Czeczenii” oraz „Czeczeni po Biesłanie”.

Krystyna Kurczab-Redlich – „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się książka autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich, zatytułowana „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Jest to obszerna biografia prezydenta Rosji ujawniająca wiele nieznanych szeroko faktów na temat jego życia oraz dotyczących okoliczności wybuchu II wojny czeczeńskiej, a także wielu aktów terrorystycznych, które miały miejsce na terenie Rosji. Jak Putin znalazł się w KGB? Czy rzeczywiście ma takie poparcie społeczne, jak wskazują wyniki wyborów? Jak rozpoczął walki w Czeczenii i na Ukrainie? Czy i jakie ma związki z Al-Kaidą oraz tzw. Państwem Islamskim? Jakim Putin jest mężem i ojcem? Na te wszystkie pytania odpowiada znawczyni tematu Krystyna Kurczab-Redlich, a jej książkę „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajdziecie na Woblink, podobnie jak inne książki dotyczące Rosji, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.