Krystyna Kurczab-Redlich Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pandrioszka, Książka | Krystyna Kurczab-Redlich

    Pandrioszka Krystyny Kurczab-Redlich, autorki bestsellerowej książki Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, powraca! To książka, w której reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem włącza się opamiętanie, bo okazuje się, że zder...

    Promocja
    okładka Wowa Wołodia Władimir Tajemnice Rosji Putina, Książka | Krystyna Kurczab-Redlich

    Najbardziej sensacyjna biografia roku Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny?

    Promocja
    okładka Wowa, Wołodia, Władimir Tajemnice Rosji Putina, Książka | Krystyna Kurczab-Redlich

    Najbardziej sensacyjna biografia roku Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny?...

    Promocja
    okładka Ani żadnej wyspy Rozmowy o Rosji i Ukrainie, Książka | Piotr Brysacz, Jędrzej Morawiecki, Krystyna Kurczab-Redlich, Jastrzębski Maciej, Wojciech Górecki

    "Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie", to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od spraw Wschodu: Krystyną Kurczab-Redlich, Wojciechem Jagielskim, Wacławem Radziwinowiczem, Wojciechem Góreckim, Pawłem Reszką, Piotrem Pogorzelskim, Maciejem Jastrzębskim, Ziemowitem Szczerkiem, Jackiem Hugo-Baderem, Andrzejem de Lazarim, Adamem Danielem Rotfeldem i Tadeuszem Klimowiczem. W 2016 roku mija dok...

    Promocja
    okładka Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Książka | Krystyna Kurczab-Redlich

    Najbardziej sensacyjna biografia roku Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny?

Krystyna Kurczab-Redlich Książki

Krystyna Kurczab-Redlich to polska dziennikarka i reportażystka, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii oraz wieloletnia korespondentka zagraniczna z Rosji. Teksty jej autorstwa ukazywały się w takich czasopismach jak „Dziennik Polski”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Polityka”, „Przekrój”, „Rzeczpospolita”, „Wprost” czy „Życie Warszawy”. Krystyna Kurczab-Redlich jest także laureatką wielu nagród, w tym Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii czy nagrody im. ks. Józefa Tischnera za książkę „Głową o mur Kremla”. Jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla w 2005 roku.

Krystyna Kurczab-Redlich – kariera

Krystyna Kurczab-Redlich urodziła się 6 grudnia 1954 roku w Zabrzu w rodzinie krakowskiego pisarza Jana Kurczaba. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak nie pracowała w zawodzie, a zamiast tego zajmowała się głównie dziennikarstwem oraz reportażem. Przez dziewięć lat pracowała w „Przekroju”, potem przez chwilę w redakcji „Panoramy” w Katowicach oraz w warszawskich „Szpilkach”. Jako freelancerka wyjechała w 1990 roku wraz z drugim mężem, Jerzym Redlichem, korespondentem Telewizji Polskiej, do Rosji. Tam w okresie 1990-2004 była korespondentką polskich mediów, a od czasu II wojny czeczeńskiej (1999-2009) również autorką filmów dokumentalnych dotyczących rażących przypadków łamania praw człowieka. Były to „Czeczenia – widmo śmierci”, „Czeczenia – zabójstwo za zgodą świata”, „S.O.S. dla Czeczenii” oraz „Czeczeni po Biesłanie”.

Krystyna Kurczab-Redlich – „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się książka autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich, zatytułowana „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Jest to obszerna biografia prezydenta Rosji ujawniająca wiele nieznanych szeroko faktów na temat jego życia oraz dotyczących okoliczności wybuchu II wojny czeczeńskiej, a także wielu aktów terrorystycznych, które miały miejsce na terenie Rosji. Jak Putin znalazł się w KGB? Czy rzeczywiście ma takie poparcie społeczne, jak wskazują wyniki wyborów? Jak rozpoczął walki w Czeczenii i na Ukrainie? Czy i jakie ma związki z Al-Kaidą oraz tzw. Państwem Islamskim? Jakim Putin jest mężem i ojcem? Na te wszystkie pytania odpowiada znawczyni tematu Krystyna Kurczab-Redlich, a jej książkę „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajdziecie na Woblink, podobnie jak inne książki dotyczące Rosji, które czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.