Krystyna Mirek Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Krystyna Mirek Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Krystyna Mirek to polska pisarka, autorka pełnych ciepła i optymizmu powieści obyczajowych, których bohaterowie zmagają się z problemami codzienności. Największy rozgłos przyniosły jej takie powieści jak „Tylko jeden wieczór” czy „Pojedynek uczuć”. Z kolei najpopularniejszymi seriami Krystyny Mirek są „Saga rodu Cantendorf” i „Willa pod Kasztanem”.

Krystyna Mirek ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracowała w szkole, gdzie uczyła języka polskiego, a potem również niemieckiego. Aktualnie poświęca się przede wszystkim pisaniu. Prywatnie Krystyna Mirek jest żoną i mamą czworga dzieci, trzech córek i syna.

Literacki debiut

Krystyna Mirek debiutowała zaraz przed swoimi czterdziestymi urodzinami w 2011 roku powieścią „Prom do Kopenhagi”. To opowieść o Weronice i Konradzie, którzy na skutek fałszywej dumy rozstają się i chcą zapomnieć o miłości. Czy uda im się puścić w niepamięć tak wielkie uczucie? Debiutancka książka nie trafiła z miejsca na listy bestsellerów, jednak autorka nie poddała się i pisała kolejne powieści obyczajowe, które coraz częściej skradały serca czytelniczek.

Książki Krystyny Mirek

Książką, która stała się motorem napędowym kariery Krystyny Mirek, była powieść „Pojedynek uczuć”. To pełna ciepła, emocji, humoru i optymizmu historia trzydziestoletniej Mai, która zostanie postawiona przed trudnymi wyborami osobistymi. Obecnie autorka „Tylko jednego wieczoru” ma w swoim dorobku literackim ponad dwadzieścia powieści, m.in. „Inni mają lepiej”, „Świąteczny sekret”, „Tam, gdzie serce twoje”, „Miłość z błękitnego nieba”, „Tylko jeden wieczór”, „Szczęście za horyzontem” czy „Droga do marzeń”. Pisze przede wszystkim książki o tematyce obyczajowej, skierowane szczególnie do kobiet. Na kartach swoich powieści nie idealizuje życia, pokazuje jego dobre i złe strony, ale, co najważniejsze, udowadnia, że zawsze można odnaleźć w nim coś optymistycznego. Pisze prozę pełną ciepła i pozytywnych emocji, jednocześnie nie unikając trudnych tematów.

„Saga rodu Cantendorf” i „Willa pod Kasztanem”

„Saga rodu Cantendorf” to najpoczytniejsza, licząca trzy tomy, saga w dorobku autorki. To opowieść o losach Kate Milton i hrabiego Aleksandra pełna intryg, tajemnic i miłości. Jest to także powieść o sile kobiecej więzi oraz o zasadach, które wciąż mogą być aktualne. Na sagę składają się tytuły: „Tajemnica zamku”, „Cena szczęścia” i „Prawdziwa miłość”. Kolejną serią, na którą warto zwrócić uwagę, jest „Willa pod Kasztanem”. Jej akcja toczy się na osiedlu usytuowanym na obrzeżach Krakowa, na którym stoją tylko dwa domy ‒ jednym z nich jest przedwojenna willa, a drugim mały budynek obok. Dotychczas w cyklu ukazały się cztery powieści: „Światło w Cichą Noc”, „Światło o poranku”, „Na strunach świata” oraz „Światło gwiazd”.

Krystyna Mirek – nie tylko powieści

Krystyna Mirek jest osobą aktywną. Oprócz pisania i wydawania nowych książek z chęcią uczęszcza na liczne spotkania autorskie, gdzie spotyka się ze swoimi czytelnikami. Pisze również felietony dla portalu Polki.pl, a także prowadzi kolumnę „Mama radzi mamom” w czasopiśmie „Pani Domu”.

Książki Krystyny Mirek w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.