Żyjemy w świecie wielu możliwości. Niemal wszystko można osiągnąć lub kupić. Każdy dzień związany jest z koniecznością podejmowania kolejnych wyborów i filtrowania informacji. Żyjemy w coraz wyższym komforcie, co kreuje nowe potrzeby. Z jednej strony, to wszystko świadczy o rozwoju i sukcesach, z drugiej jednak, życie w takim trybie jest coraz trudniejsze – komplikuje się, męczy i wypala. Można odnieść wrażenie, że jest ono jak koło, w którym biegnie człowiek. Im szybciej i ...
U podstaw mistyki chrześcijańskiej leży wiara w to, że Bóg pragnie żywej relacji z każdym człowiekiem, że nie jest Bogiem dalekim, ukrytym, niedostępnym, ale zawsze gotowym na spotkanie: „Oto stoję u drzwi i kołaczę” (Ap 3,20). O tym, co może zrobić człowiek, by doszło do tego spotkania mówi w swoim Wprowadzeniu ks. Krzysztof Grzywocz. DOWIEDZ SIĘ: Czy mistyka jest tylko dla wybranych? Czy muszą towarzyszyć jej nadzwyczajne zjawiska? Co cechuje prawdziwych mistyków? Czy nal...
Ks. Krzysztof Grzywocz oraz Monika i Marcin Gajdowie uzupełniają się wzajemnie. Przekazują nam swoją solidną wiedzę oraz ogromne doświadczenie terapeutyczne i duchowe, ale nade wszystko niezwykle praktyczne i jednocześnie filozoficzne odpowiedzi na pytania dotyczące zwykłej, codziennej miłości: Jak sprawdzić, czy kochasz właściwie? Jak rozwijać miłość na wszystkich poziomach (z ukochanym, małżonkiem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi)? Jak pogodzić afirmację ze stawianiem w...
PATOLOGIA DUCHOWOŚCI to zbiór wykładów dla doktorantów, które ks. Krzysztof Grzywocz wygłosił na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego wiosną 2017 r. Są one próbą postawienia odpowiedzi na pytanie, czy można mówić o chorej lub zdrowej religijności, a jeśli tak, to co stanowi jej termometr? Dzięki tym wykładom możemy zrozumieć, jak psychiczna kondycja człowieka wpływa na jego duchowość i w jaki sposób rodzą się patologiczne zachowania w sferze wiary. Ks. Grzywocz wsk...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.