Nic tak nie stawia na nogi jak poranne espresso. Zastrzyku energii potrzebuje jednak nie tylko nasze ciało, ale także dusza. By pobudzić serce i pozytywnie ukierunkować cały dzień, warto rozpocząć go z dobrym słowem – z Bożym słowem. Ojciec Michał Legan od wielu lat dzieli się swoimi rozważaniami nad ewangelią. Jak nikt inny potrafi wydobyć z biblijnego tekstu to, co najważniejsze. Jego medytacje krzepią, inspirują, skłaniają do przemyśleń, a przede wszystkim pomagają doświad...
,,Eucharystia nie jest nagrodą, Eucharystia jest lekarstwem.'' O.Leon Dehon Czy potrzeba więcej wyjaśnień?... Chociażbyśmy ich szukali, nie znajdziemy, bo to największa z tajemnic. Możemy ją tylko przybliżyć. Ta książka jest takim przybliżeniem. Jest podzieleniem się tym, co odczuwa serce, które chce kochać Boga w tym sakramencie, co odczuwa serce, które chce być leczone przez największą z miłości. O.Michał Legan OSPPE Paulin, misjonarz miłosierdzia, teolog, fil...
Książka zawiera refleksje ewangeliczne dotyczące konkretnych wersetów Pisma Świętego. Krótkie myśli są inspiracją dla chrześcijan pragnących żyć każdego dnia Pismem Świętym. Zawierają nie tylko objaśnienie słów Biblii, ale także wiele odniesień do sztuki, literatury, filmu i szeroko rozumianej kultury. Proponują konkretne sposoby i wskazują drogi umożliwiające przeżycie każdego dnia w świetle słowa Bożego.
Wszyscy jesteśmy Barabaszami to kolejna część duchowej podróży w głąb Ewangelii z Ojcem Leganem jako przewodnikiem. Podróży po szlakach nieprzetartych, odbiegających od tras rutynowych wycieczek niedzielnych turystów. A nieznane nam dotychczas widoki, które w jej trakcie napotykamy, zachwycają i sprawiają, że nasze patrzenie na świat już nigdy nie będzie takie samo. Warto podkreślić, że choć nasz przewodnik obficie korzysta ze swej wiedzy o Biblii, literaturze czy sztuce, cel...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.