Majówkowy Maraton Czytelniczy

Lesław Zieliński Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Szkolenie okresowe pracowników służby BHP + przykładowy program szkolenia, Ebook | Lesław Zieliński

    "Praktyczna wiedza opracowana przez ekspertów portalu BHPZ e-booka dowiesz się:• Jakie są formy szkolenia okresowego BHP• Które jednostki mogą prowadzić szkolenie • Jakie informacje powinny być zawarte w ramowym programie szkolenia • Jak powinien przebiegać egzamin • Jakie mogą być przykładowe pytania i zadania egzaminacyjne "

    Promocja
    okładka Praktyczne aspekty oceny ryzyka zawodowego, Ebook | Lesław Zieliński

    Kluczowym elementem umożliwiającym stworzenie sprawnie funkcjonującego systemu zarządzania bhp w firmie jest ocena ryzyka zawodowego, poprzedzona rzetelną i wykonaną profesjonalnie identyfikacją zagrożeń. Pozwala ona na opracowanie (np. w postaci instrukcji, zarządzeń) wytycznych dotyczących monitorowania bhp. Jeżeli szukasz odpowiedzi, jak przygotować ocenę ryzyka zawodowego – ten ebook jest dla Ciebie. To praktyczny przewodnik po ocenie ryzyka zawodowego.

    Promocja
    okładka Zasady bezpiecznego składowania w magazynie, Ebook | Lesław Zieliński

    Żeby zapewnić bezpieczeństwo w magazynie, należy przede wszystkim przestrzegać zasad magazynowania zawartych w rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

    Promocja
    okładka Instruktaż stanowiskowy hakowego – sygnalisty, Ebook | Lesław Zieliński

    Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia, jakie należy omówić w czasie instruktażu stanowiskowego hakowego – sygnalisty. Od przestrzegania przez pracownika zasad bhp zależy jego własne bezpieczeństwo, ale też osób postronnych czy ładunku lub urządzenia dźwignicowego. Samo przeszkolenie pracownika na stanowisku hakowego z bezpiecznej obsługi danego urządzenia może nie być wystarczające, aby zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności na temat prawidłowego zawieszania i przemieszcz...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.