“Czytając tę książkę, czuję się jakbym szła obok innych kobiet, pociesza mnie fakt, że nie jestem sama z mieszanymi uczuciami, niedoskonałymi umiejętnościami. Bardzo polecam tę książkę!” Laura Angel, Nestled Under Rainbows “Wiele książek o rodzicielstwie nie mówi o rodzicach, natomiast Lucy pisze z serca matki do wszystkich matek. Mówi o radości i miłości płynącej z posiadania dzieci, ale też o sprawach, które owiane są milczeniem: o złości i poczuciu winy. Bardzo pomogło mi...
Książka Lucy H. Pearce, Płonąca Kobieta to zapierająca dech podróż przez historię kobiet, zarówno osobistą jak i kulturową. Prowadzi do odnalezienia i odzyskania własnej mocy. Została napisana dla kobiet, w których płonie wewnętrzny ogień pasji, dla tych, które kiedykolwiek spaliły się ze wstydu, a także tych, które w innych czasach, innym miejscu mogłyby zostać spalone na stosie. Płonąca kobieta wie: W jaki sposób wskrzesić w sobie wewnętrzny ogień, naszą kobiecą moc, aby sa...
Autorka opisuje proces twórczy jako immanentny każdej istocie ludzkiej i ją wyróżniający od reszty świata ożywionego, nadaje mu moc archetypu o imieniu Creatix, a następnie oddaje mu głos, byśmy wszyscy mogli wewnątrz siebie ten głos usłyszeć i wzmocnić. Tym samym rozszerza pole oddziaływania Creatix poza uznaną sztukę i ludzi określanych mianem artystów. Wszyscy jesteśmy artystami życia, a kobiety szczególnie mogą korzystać z sublimacji kreatywnej energii, jeśli tylko ośmiel...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.