Nauka czytania SYLABAMI to praktyczne wsparcie dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, dzięki któremu nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.Zachęca do samodzielnych ćwiczeń.
Pozwala utrwalić najważniejsze zasady wymowy i pisowni.
Poszerza zasób słownictwa i wiedzę o świecie.
Doskonali spostrzegawczość.
Kształtuje wyobraźnię.
Dzięki barwnym ilustracjom i ciekawym zadaniom uatrakcyjnia naukę.
Repetytorium z języka polskiego zostało opracowane z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminów wieńczących naukę w szkole podstawowej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową na rok 2024 – pozwala przypomnieć, utrwalić, a także rozwinąć wiedzę i umiejętności polonistyczne z zakresu retoryki, gramatyki czy ortografii.
Potwórka z języka polskiego została opracowana z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminów wieńczących naukę w szkole podstawowej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową – pozwalają przypomnieć, utrwalić, a także rozwinąć wiedzę i umiejętności polonistyczne z zakresu retoryki, gramatyki czy ortografii.
Ćwiczenia w pisaniu to praktyczne wsparcie dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej, dzięki któremu nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Zachęcają do samodzielnej pracy. Pozwalają utrwalić najważniejsze zasady pisowni. Doskonalą spostrzegawczość. Poszerzają wiedzę o świecie. Dzięki barwnym ilustracjom i ciekawym zadaniom uatrakcyjniają naukę.
Książka zachęcająca do nauki czytania. Samodzielne ćwiczenia dla dzieci.Czytanie bez problemówCzytanie bez pomyłek literowychWiększy zasób słownictwa i wiedzy o świecieCzytanie sylabami. Zadania dla uczniów klas 1–3 zawiera krótkie teksty rozwijające słownictwo (ułożone od najprostszych do trudniejszych) oraz zadania kształtujące spostrzegawczość i wyobraźnię.
Retoryka wywodzi się ze starożytności. To umiejętność skutecznego przekonywania odbiorcy oraz sztuka pięknego przemawiania. Znajomość chwytów retorycznych oraz umiejętność właściwego posługiwania się nimi są bardzo ważne we współczesnym świecie.Ćwiczenia ósmoklasisty zostały opracowane z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminów wieńczących naukę w szkole podstawowej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową – pozwalają przypomnieć, utrwalić, a także rozwinąć wiedz...
Książka do samodzielnych ćwiczeń dla dzieci, które: mają trudności z pisaniem piszą wolno piszą w sposób nieczytelny cierpią na tak zwaną męczliwość ręki piszącej unikają stosowania znaków interpunkcyjnych w pracach pisemnych mają zdiagnozowaną dysgrafię Nasza propozycja jest wsparciem w doskonaleniu poprawnego pisania. Pozwala dziecku utrwalić najważniejsze zasady ortograficzne, doskonali jego spostrzegawczość oraz poszerza wiedzę o świecie.
Gramatyka i ortografia to podstawy korzystania z języka – również ojczystego języka polskiego. Umiejętność poprawnego wysławiania się w mowie i piśmie jest niezwykle ważna we współczesnym świecie, dlatego warto przypomnieć sobie zasady polskiej składni, fonetyki czy pisowni. Ćwiczenia ósmoklasisty zostały opracowane z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminów wieńczących naukę w szkole podstawowej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową – pozwalają utrwalić a ta...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.