Lucyna Olejniczak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela, Ebook | Lucyna Olejniczak

    •Wydana także w USA przez Royal Hawaiian Press• •Sprzedane prawa do ekranizacji• Opowieść oparta na faktach Postawiła wszystko na jedną kartę. Rzuciła pracę, a matce powierzyła opiekę nad córką i synem. Wyruszyła za ocean z mocnym postanowieniem stworzenia dzieciom spokojnego, bezpiecznego domu z dala od ich ojca alkoholika. Złośliwy los postanowił jednak z niej zakpić i pokrzyżował znaczną część planów. Ale czy wyszła z tej lekcji życia przegrana?  ...

Lucyna Olejniczak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Lucyna Olejniczak to polska powieściopisarka, znana przede wszystkim jako twórczyni książek z cyklu „Kobiety z ulicy Grodzkiej. Autorka urodziła się w Krakowie i ciągle jest tym miastem zafascynowana. Obecnie jest na emeryturze, wcześniej jednak pracowała jako laborantka medyczna. Olejniczak była związana między innymi z Uniwersytetem Jagiellońskim i jego Katedrą Farmakologii. W młodości często wyjeżdżała z przyczyn zarobkowych, pracowała w Stanach Zjednoczonych oraz we Francji. Teraz, na emeryturze, Olejniczak podróżuje już tylko dla przyjemności, a do tego pisze na cały etat.

Twórczość Lucyny Olejniczak

Lucyna Olejniczak zadebiutowała w 2007 roku książką „Wypadek na ulicy Starowiślnej” wydaną przez Wydawnictwo Replika. Do jej napisania zainspirowała autorkę historia jej pradziadka, który ucierpiał podczas wypadku wozu strażackiego. Opowieść ta dzieje się w dwóch różnych krakowskich światach, współczesnym i z roku 1900. Główna bohaterka, Lucyna, znajduje notkę o swoim pradziadku, który był sierżantem krakowskiej straży ogniowej. Od tego momentu jej życie przewraca się do góry nogami. Kobieta zaczyna wgryzać się w rodzinną tajemnicę i szukać swojego przodka. Śledztwo przynosi jednak jeszcze więcej niespodzianek, niż można byłoby się spodziewać. Lekka i pełna historycznego klimatu książka Lucyny Olejniczak czeka na Was na Woblink. Podobnie zresztą jak inne pozycje autorstwa tej pisarki, takie jak „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”, „Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca” czy „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo”. Czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

„Kobiety z ulicy Grodzkiej” Lucyny Olejniczak

Najbardziej znaną serią powieści Lucyny Olejniczak pozostają „Kobiety z ulicy Grodzkiej” wydane nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Na cykl składają się: „Hanka”, „Wiktoria”, „Matylda, „Weronika”, „Emilia” oraz „Aleksandra”. Wszystkie opowiadają dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata. To historie o klątwie, trudnych rodzinnych relacjach, ale także o wybaczeniu i życiowej sile. Chociażby Wiktoria to nieślubna córka aptekarza oraz młodej służącej, Hanki, która przychodzi na świat w piwnicy pod apteką w roku 1890. Ojciec konsekwentnie pozbywa się swoich potomków i potomkiń z nieprawego łoża, wydaje się więc, że mała od początku jest skazana na śmierć. Jednak staje się inaczej. Tego samego dnia żona Franciszka, Klementyna, także rodzi córeczkę, ta niestety jednak zaraz umiera. Akuszerka podmienia noworodki, ratując tym samym życie małej Wiktorii. Wyczerpana porodem Hanka przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym niestety także własne dziecko, co do którego nie wiedziała, że przeżyło – i umiera. Aptekarz marzy o synu, któremu mógłby przekazać dziedzictwo – córki go nie interesują. Dalsze losy rodziny Bernatów, toczące się w cieniu rzuconej w XIX wieku przez Hankę klątwy, zajmują karty kolejnych tomów książek Lucyny Olejniczak. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako ebooki, audiobooki oraz książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.