Zbiór wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna. Przypominamy uroczych bohaterów z dawnych lat: żyrafę u fotografa, literkę i, której zet ukradło kropkę, słonia w składzie porcelany, żuczka z Pszczyny, żarłocznego krokodyla z Nilu, babcię z wąsami i wielu innych. Poczucie humoru, lekka drwina i literacka wyobraźnia autora czynią te wiersze poezją najwyższej próby. Autorki ilustracji tego tomu to ta sama drużyna, która kilka lat wcześniej brawurowo zinterpretowała Tuwima. Czy d...
Bajki, bajki, bajki początkowo miały być jedynie nowym przekładem tekstów dla dzieci autorstwa Jeana de La Fontaine’a. Na pomysł ich odświeżenia wpadł Marian Elie, założyciel i ówczesny redaktor naczelny „Przekroju”, który o przygotowanie przekładów poprosił właśnie Ludwika Jerzego Kerna. Autor miał jednak inny pomysł na tę publikację. Zamiast bajki przekładać, postanowił napisać ich nowe wersje, z tymi samymi bohaterami, z podobnymi pointami, ale dopasowane do ówczesnych rea...
Ta książka jest o różnych rzeczach. Dowiecie się z niej co nieco o małym chłopcu i witaminach, a właściwie o ich nadmiarze; o białym porcelanowym słoniu, który urósł i nauczył się chodzić i mówić; o sile oddziaływania telewizji; o niecnych planach panów Smutnego i Wesolutkiego; o wizycie Komisji, urokach życia w zoo i o wierze Mister Grejtesta w siłę pieniądza.
I jeszcze paru innych sprawach.
Warto przeczytać!
Nowe przygody Ferdynanda Wspaniałego. Ferdynand: staje przed sądem, szuka pracy w cyrku, żeby zarobić na zapłacenie grzywny - świadkiem jest Kaczor Donald; zostaje generałem, poszukuje utraconych guzików do munduru i nie chce mu się przyjmować defilady; bierze udział w polowaniu na zające, ma złota trąbkę, pilnuje bigosu myśliwskiego i nie używa strzelby; stara się o pożyczkę w banku na zakup wymarzonego parasola, odwiedza hodowcę parasoli i zamierza chodzić po deszczu całymi...
Pozycja klasyczna literatury dziecięcej, na której wychowały się już pokolenia. Postać psa o ludzkich cechach stworzona przez Kerna i zobrazowana graficznie przez Kazimierza Mikulskiego bawi od lat dzieci i dorosłych.
Książka wielokrotnie wydawana, ekranizowana i tłumaczona na kilkanaście języków.
Ta książka jest o różnych rzeczach. Dowiecie się z niej co nieco o małym chłopcu i witaminach, a właściwie o ich nadmiarze; o białym porcelanowym słoniu, który urósł i nauczył się chodzić i mówić; o sile oddziaływania telewizji; o niecnych planach panów Smutnego i Wesolutkiego; o wizycie Komisji, urokach życia w zoo i wierze Mister Grejtesta w siłę pieniądza.
I jeszcze o paru innych sprawach.
Warto przeczytać!
Każdy powinien znać klasykę polskiej poezji dziecięcej. Seria POLSCY POECI to wspaniałe książki zawierające popularne i lubiane polskie wiersze najbardziej znanych poetów! Wiersze J. L. Kerna to wspaniałe utwory, czytane przez kolejne pokolenia dzieci. Wciąż bawią i uczą maluchy. Przedstawiamy wspaniały zbiór wierszy wybitnego poety. Znajdziecie tu znane i lubiane utwory, takie jak Żyrafa u fotografa, Nosorożce w dorożce, Ambroży i wiele, wiele innych.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.