Bony podarunkowe na Święta

Łukasz Dębski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Szereg literek bez usterek czyli alfabetociekawostki, Książka | Łukasz Dębski

    Oto książeczka, w której dziecko odkrywa możliwości twórczej zabawy z literkami. To szalone rymy z językowymi potyczkami.
    Autor, Łukasz Dębski, w mistrzowski sposób łamie słówka, wymyśla nowe wyrazy i zdania. W książce, pośród przepięknych ilustracji, ukryły się wierszyki dziwne, zabawne i pokręcone, pozwalające lepiej wyćwiczyć sprawne posługiwanie się językiem ojczystym.

    Promocja
    okładka Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy czyli podróże w głąb Europy, Książka | Łukasz Dębski, Anna Kaszuba-Dębska

    Nowa, ślicznie ilustrowana książeczka autorów „Wiórek wiewiórki” oraz „Krówek i mrówek”.
    Jak długie włosy noszą Włosi?
    Która obelga drażni Belga?
    Czy Fina w saunie spotka pech?
    Czym często toast czyni Czech?
    Gdzie są sąsiedzi nasi - Szwedzi?

    Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w środku!

    Promocja
    okładka Krówki i mrówki i inne bajki wierszem, Książka | Łukasz Dębski

    Łukasz Dębski napisał nowe wierszyki na Gwiazdkę. Po Wiórkach wiewiórki mamy pięknie zilustrowane przez Anię Kaszubę-Dębską Krówki i mrówki. Zdradzę wam, by wierszyk ten był bez usterki: Są krówki zwierzątka i krówki cukierki. (...) Mrówki do jedzenia zamówiły krówki. Krówki za gotówkę po cztery kremówki. Krówki mówią mrówkom: „Mrówki, co wy jecie?”. „Jak to, drogie krówki, to są krówki przecież”. Czy chcecie się dowiedzieć, jak skończ...

    Promocja
    okładka Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem, Książka | Łukasz Dębski

    BAJKI w Znaku?! To nie BAJKA!!!! Zabawne wierszyki, które napisał Łukasz Dębski dla swojej córeczki Kalinki, zaś Ania, jej mama, namalowała do nich obrazki. Książeczka może być wspaniałym prezentem dla dzieci, których rodzice świadomie wybierają lektury dla najmłodszych, doceniają Brzechwę, a zarazem przeciwstawiają się zalewowi disneyowskiej estetyki. Baczność, Pokemony! Narodził się nowy Brzechwa! Kogo goniła ryba piła? Czy duch posłucha, co chce mucha? Co może...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.