Lydia Millet

Lydia Millet to amerykańska powieściopisarka, finalistka nagrody Pulitzera, a także nagrody National Book Award 2020. Jej książka „Ewangelia dzieciństwa” uznana została przez „The New York Times Book Review” za jedną z dziesięciu najlepszych książek roku 2020. Millet jest autorką kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, często skupiających się na związkach między ludźmi a zwierzętami. Od 1999 roku pracuje jako redaktorka i pisarka w organizacji pozarządowej Centrum Różnorodności Biologicznej z siedzibą w Arizonie.

Lydia Millet – „Ewangelia dzieciństwa” - najbardziej znana powieść autorki

Najbardziej znana na świecie powieść autorstwa Lydii Millet, „Ewangelia dzieciństwa”, ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. W Polsce pojawiła się w styczniu 2022 roku nakładem Wydawnictwa Echa. Podążamy w niej śladami Eve, jednej z dwanaściorga dzieci zamieszkujących letni domek, w którym wcale nie chcą być. Ich rodzice alkoholicy wybrali to miejsce na wspólne rodzinne spotkanie, które po prostu trzeba przetrwać. Nie będzie jednak tak spokojnie, jak Eve miałaby nadzieję. Zapowiadany wcześniej huragan oraz gwałtowna burza niszczą część zajmowanej przez nich posiadłości. Okazuje się, że dzieci i rodzice mają różne pomysły na to, co należy w tej sytuacji zachować – jedni chcą wyjechać, by ratować życie, inni zostać, by chronić to, co jeszcze ocalało. Wizja czasów ostatecznych, wypełnionych w dodatku konfliktem pokoleń, przepełnia „Ewangelię dzieciństwaLydii Millet. Zarówno tą, jak i inne współczesne amerykańskie powieści znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ewangelia dzieciństwa, Ebook | Lydia Millet

    Finalistka Pulitzera i autorka dwukrotnie nominowana do National Book Award, Lydia Millet, powraca z nową przejmującą powieścią o świecie, w którym przyszło nam żyć. Eve, podobnie jak jedenaścioro innych dzieci, znalazła się w letnim domku wbrew własnej woli. To jej rodzice – którzy właśnie pogrążają się ze swoimi znajomymi w alkoholowym otępieniu – wybrali to miejsce na wspólne spotkanie. No nic, trzeba będzie to jakoś przeżyć. Letnia sielanka nie trwa jednak długo –...