Bony podarunkowe na Święta

Mackiewicz Michał Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Majątek jak skała Jak ochronić swoje pieniądze w niepewnych czasach?, Książka | Mackiewicz Michał

    Autor książki, prof. Michał Mackiewicz od przeszło 20 lat prowadzi badania na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jednak jest nie tylko akademikiem – w tym czasie stworzył 10 firm, aktywnie inwestował na rynku nieruchomości i na rynkach kapitałowych, a także doradzał Ministrom Finansów. Jak sam mówi, postanowił napisać książkę, którą przeczyta więcej osób niż 20 badaczy, którzy czytali jego monografie o finansach publicznych. Ponieważ inflacja czyni c...

    Promocja
    okładka Szlak Andersa 20 Khaki i Feldgrau Kronika niezwykłego marszu przez trzy kontynenty, Książka | Mackiewicz Michał

    Wielu polskich żołnierzy, którzy kończyli udział w II wojnie światowej wiosną 1945 roku w północnych Włoszech zaczynało walkę na polach bitew września 1939 roku. Ten imponujący szlak bojowy znaczyły kilkukrotne zmiany umundurowania, którego nieodłącznym elementem niezmiennie pozostawał orzeł w koronie noszony na nakryciach głowy. Tematem niniejszego tomu Szlaku Andersa są mundury polowe (bojowe) używane przez podkomendnych Generała w kampanii wrześniowej, a potem w ZSRS, Afry...

    Promocja
    okładka Szlak Andersa 19 Od karabinu do czołgu, Książka | Mackiewicz Michał

    Od karabinu do czołgu W 19 tomie przedstawiono zmiany jakie zaszły w uzbrojeniu Wojska Polskiego w ciągu 6 lat wojny. Omówiono wybrane rodzaje i wzory broni używanej od wojny obronnej 1939 roku, poprzez okres tworzenia Armii Polskiej w ZSRS (1941–1942), aż jego walk na Półwyspie Apenińskim. W trakcie imponującego szlaku bojowego żołnierze gen. Andersa zetknęli się z różnorodnym uzbrojeniem. Zaczynali wojnę wyposażeni w broń pochodzącą z polskich fabryk, potem otrzymali uzbro...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.