Magda Omilianowicz Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka Wampir, Ebook | Magda Omilianowicz

  Podejrzany o siedemnaście morderstw został skazany za jedno, a sam przyznał się do prawie siedemdziesięciu. W 1996 roku usłyszał wyrok. Według opinii biegłych Pękalski jest sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Do dziś nikt nie wie, ile zbrodni ma na swoim koncie. Autorka reportażu na podstawie rozmów z Pękalskim, jego bliskimi, biegłymi psychiatrami oraz policjantami opowiada przerażającą historię o jednym z największych zbrodniarzy powojennej Polski. Leszek Pękalski to jedna ...

  okładka Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu, Ebook | Magda Omilianowicz, Joanna Świątkiewicz

  O co chodzi z tym glutenem? Czy picie wody naprawdę odchudza? I dlaczego popularna dieta głodówkowa może zakończyć się w szpitalu. Katarzyna Świątkowska, lekarka i autorka popularnego bloga „Mity kontra fakty”, w błyskotliwej rozmowie z dziennikarką, Magdą Omilianowicz rozprawia się ze wszystkimi mitami, które narosły wokół tematu odchudzania. Na warsztat biorą najbardziej popularne diety, powszechne przekonania i dietetyczne trendy...

  okładka Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta, Ebook | Magda Omilianowicz

  Nikt nie był w stanie go przekupić, bo pieniądze robił sobie sam. Król fałszerzy, więzienna arystokracja. Najlepszy z najlepszych. Potrafi podrobić wszystko. Nawet amerykański Secret Service podziwiał jego dolary. Inteligentny, oczytany i dowcipny, zdolny malarz, zarażający pogodą ducha.Po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć całą swoją historię i …podobno jej nie sfałszował. Setki godzin nagrań, rozmowy w więzieniu i na wolności. Zaufanie.To jego historia, jego prawd...

Magda Omilianowicz Ebooki

Magdalena Omilianowicz była polską dziennikarką i autorką książek, głównie o tematyce społecznej i obyczajowej, a także kryminalnej. Była pierwszą osobą, która opisała w swojej książce „Wampir. Jak rodzi się zło” historię seryjnego mordercy i gwałciciela, Leszka Pękalskiego, zwanego Wampirem z Bytowa. Omilianowicz pracowała w takich czasopismach jak „Fortuna”, „Polityka”, „Głos Koszaliński” czy „Gazeta Wyborcza”. W swojej karierze wydała piętnaście książek, nim zmarła po chorobie w styczniu 2022 roku.

Magdalena Omilianowicz – „Wampir. Jak rodzi się zło”

Wydana nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa książka Magdaleny OmilianowiczWampir. Tak rodzi się zło” to jeden z najgłośniejszych reportaży autorstwa dziennikarki. Opowiada o Wampirze z Bytowa, Leszku Pękalskim, który w 2019 roku, po dwudziestu pięciu latach spędzonych za kratkami, miał wyjść na wolność. Był podejrzany o siedemnaście morderstw, lecz wyrok usłyszał tylko w jednej sprawie, a sam przyznał się z kolei do prawie siedemdziesięciu takich zbrodni. Biegli orzekli, że Pękalski był sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Po dziś dzień nie jest jasne, ile tak naprawdę zbrodni popełnił. Omilianowicz na podstawie rozmów z samym skazanym, a także jego bliskimi, badającymi go biegłymi psychiatrami i policjantami opowiada historię o człowieku, który stał się jednym z największych kryminalistów w historii powojennej Polski. „Wampir. Jak rodzi się zło” Magdaleny Omilianowicz czeka na Was na Woblink jako ebook oraz audiobook.

„Mistrzynie kamuflażu”

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Nova ukazał się kolejny popularny reportaż autorstwa Magdaleny Omilianowicz zatytułowany „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”. Dziennikarka rozmawia z terapeutrami i dorosłymi dziećmi alkoholików (DDA), a przede wszystkim z kobietami, których życiem zawładnął alkohol. Z tych historii wyłania się obraz Polek zmagających się z nałogiem. Omilianowicz próbuje dowiedzieć się, dlaczego to kobiety częściej sięgają po tą używkę, a także jak są wtedy postrzegane przez siebie innych. Gdzie jest granica, za którą picie jest już chorobą? Gdzie kończy się kontrola, a zaczyna uzależnienie? Dziennikarka pokazuje, że alkohol nie zna podziałów klasowych, zawodowych ani wiekowych. Jego picie jest zwyczajne i powszechne i to jest w nim właśnie najstraszniejsze. Ale chorobę można leczyć. O ile tylko będzie się gotową zawalczyć. „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki” Magdaleny Omilianowicz dostępne są na Woblink jako książka papierowa oraz ebook.

Inne książki Magdaleny Omilianowicz w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was także inne reportaże autorstwa Magdaleny Omilianowicz. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak „Pod podszewką świata”, „Bestia. Studium zła” czy „Kalejdoskop II”. Te i inne wyśmienite polskie reportaże znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.