Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Ciszewski Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Krüger. Tom 4 - Lis, Audiobook | Marcin Ciszewski

    Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić. Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej. Doskonale przystosowany do czasów, w których przyszło mu żyć. Ostatni tom epickiej historii Krügera. Wielki finał, dramat człowieka w przededniu wybuchu największej wojny w historii świata. 25 sierpnia 1939. Berlin. Wilhelm Krüger jest najbardziej poszukiwanym przestępcą w Niemczech. Powinien wyjechać, przedtem musi jednak doprowadzić do konfrontacji z Iwan...

    Promocja
    okładka Gliniarz, Audiobook | Marcin Ciszewski

    Wydane przez Znak Litera Nova Audiobook opatrzony informacją; historia prawdziwa. Krzysztof Liedel bowiem jest z zawodu policjantem, rzeczywiście. Opowiada jak to jest wykonywać ten zawód w Polsce, jeśli chce się być policjantem z przekonania. Zaczynał od pracy na ulicy by z czasem stać się ekspertem do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012. Marcin Ciszewski – autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał – napisał książkę, krymin...

    Promocja
    okładka Most we mgle, Audiobook | Marcin Ciszewski

    Marcin Ciszewski znów majstruje przy dziejowym zegarze i zadaje pytanie, jaka byłaby Polska, gdyby nie straciła XIX wieku i razem z całą Europą weszła w erę przemysłową. Szalona misja? Przecież to polska specjalność. O czym mogli rozmawiać Marszałek Polski Józef Piłsudski z Cesarzem Francji Napoleonem Bonaparte w deszczową i wietrzną noc z 18 na 19 października 1813 roku, noc poprzedzającą tragiczny odwrót – i klęskę – wojsk francuskich z pól Bitwy Narodów pod Lipskiem? Co ...

    Promocja
    okładka Ocalić prezydenta, Audiobook | Marcin Ciszewski

    Luty 2022 roku. Świat w przededniu wojny w Ukrainie. Ludwik Ferenc, oficer Służby Wywiadu Wojskowego stara się rozpracować Moskalewicza, pułkownika FSB, który zdecydował się przejść na polską stronę. Pułkownik zdradza plan zamachu na prezydenta Ukrainy. Gdy informacja okazuje się prawdziwa, wiarygodność Moskalewicza wzrasta. Dopiero jednak kolejna nowina jest prawdziwie przerażająca. Co naprawdę planuje Rosja i jakie mogą być konsekwencje dla Polski? Nadkomisarz Stanisław Krz...

Marcin Ciszewski Audiobooki

Marcin Ciszewski urodził się w 1963 roku. To polski pisarz, były dziennikarz muzyczny i muzyk. Ciszewski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce autorów książek sensacyjnych i wojennych. Ma na swoim koncie przeszło 20 powieści. Jest autorem trzech cykli literackich z Jakubem Tyszkiewiczem w roli głównej („Mróz”, „Upał”, „Wiatr”, „Mgła”, „Deszcz”), z Willhelmem Krügerem w roli głównej („Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”) i www („www.1939.com.pl”, „www.1944.waw.pl”, „Major”, „Porucznik Jamróz”, „Kapitan Jamróz”, „ww.ru2012.pl”, „www.afgan.com.pl”). Ponadto napisał kilka osobnych powieści („Gliniarz”, „Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście” i „Invictus”). Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej powstała wyjątkowa antologia opowiadań pt. „1920. Nadzieja nie umiera nigdy”, w skład której weszły opowiadania różnych polskich autorów powieści historycznych. Obok Marcina Ciszewskiego znalazły się w niej teksty Joanny Jax, Edyty Świętek, Krzysztofa Bochusa i innych.

Marcin Ciszewski jest absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego największym konikiem jest historia II wojny światowej. Choć nie zajmuje się zawodowo historią, to swoją wiedzę ze studiów i zamiłowanie do okresu XX wieku przelewa na karty swoich powieści. Ciszewski ma za sobą karierę dziennikarską oraz muzyczną. Pracował w redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Ma na swoim koncie dwie płyty z zespołami Kosmetyki Mrs. Pinki, Delator i Full Metal Jacket. We wszystkich grał na gitarze basowej. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, m.in. w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Ponadto trenował boks tajski, taekwondo i narciarstwo alpejskie.

Debiutancki cykl książek Ciszewskiego - WWW

Marcin Ciszewski debiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, która rozpoczęła cykl WWW. To książka z pogranicza powieści historycznej, fantastyki i science fiction. Fabuła rozpoczyna się w Afganistanie, gdzie ma przybyć wysłana z Polski nowoczesna jednostka, której dowódcą jest podpułkownik Jerzy Grobicki. Na miejscu Polacy podejmują współpracę z Amerykanami, którzy posiadają broń pozwalającą na krótkie podróże w czasie w celu naprawy błędów na polu walki. W wyniku intensywnej burzy maszyna samoczynnie się uruchamia i przenosi cały batalion do czasu kampanii wrześniowej do 1939 roku. Żołnierze z przyszłości decydują się pomóc Wojsku Polskiemu w bitwie pod Mokrą.

W kontynuacji książki – „www.1944.waw.pl” – bohaterowie pierwszego tomu dalej tkwią w Polsce czasu wojny. Otrzymują wiadomość, że możliwy jest powrót to współczesności (czyli do 2007 roku), tylko muszą odtworzyć oprogramowanie z emitera, który został ukryty w jaskini na kielecczyźnie. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania. Zostają zrzuceni nad Warszawą, w której trwają intensywne przygotowania do powstania.

Trzecia część cyklu – „Major” – rozgrywa się między wydarzeniami opisanymi w pierwszej i drugiej części. Głównymi wydarzeniem, wokół których skupiają się poboczne wątki, są przygotowania Niemców do likwidacji getta warszawskiego. W 2015 i 2016 roku ukazały się kolejne tomy serii – „Porucznik Jamróz” i „Kapitan Jamróz”. W 2011 roku ukazała piąta część serii pt. „www.2012ru.pl”. Tym razem podpułkownik Jerzy Grobicki mierzy się ze zniknięciem kontenera, którego zawartość zmieniła przebieg II wojny światowej, mierzy się z agentami GRU i Biura Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Na dodatek z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie czołgi T-72. Ostatnią do tej pory częścią cyklu WWW jest wydana w 2015 roku powieść „www.afgan.com.pl”.

Jakub Tyszkiewicz bohater kolejnej serii książek Marcina Ciszewskiego

W 2010 roku Marcin Ciszewski rozpoczął nowy cykl powieściowy, którego głównym bohaterem jest Jakub Tyszkiewicz. Mężczyzna jest nadkomisarzem dowodzącym policjantami z Komendy Stołecznej Policji. W pierwszym tomie pt. „Mróz”, w trakcie rozwiązywania sprawy policjanci zostają wplątani w poważną aferę polityczną. Akcja powieści rozgrywa się na tle groźnej i mroźnej zimy.

W drugim tomie pt. „Upał”, podinspektor Tyszkiewicz staje na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jego zadaniem ma być zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie meczu Polska-Niemcy, który ma odbyć się na Stadionie Narodowym. Mimo że w stolicy grasują terroryści, mecz musi się odbyć.

W trzeciej odsłonie „serii meteorologicznej” wrogiem Tyszkiewicza będzie silny wiatr. Podkomisarz, wraz ze swoją żoną, pragną powitać Nowy Rok na szczycie Kasprowego Wierchu. Na miejscu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, choć Tyszkiewicz i Krzeptowski, na co dzień pracujący w Komendzie Stołecznej Policji, przekonani są, że była to próba morderstwa. Na dodatek kolejką na szczyt zmierzają pracownicy służb specjalnych.

We „Mgle”, czwartym tomie serii, Tyszkiewicz staje w obliczu zmiany władzy. Mówiąc krótko, członkowie partii, która wygrała wybory nie przepadają za szefem Biura Zwalczania Terroryzmu. Na dodatek dochodzi do serii tragicznych zdarzeń. W trakcie katastrofy lotniczej na Okęciu ginie minister spraw zagranicznych Rosji. Wcześniej dochodzi do zatrzymania grupy terrorystów z Bliskiego Wschodu.

Do tej pory ostatnią częścią cyklu jest wydana w maju 2020 roku powieść „Deszcz”. Tym razem Tyszkiewicz ma zabezpieczać wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wśród osób do ochrony są również Pierwsze Damy, znani artyści i poważni biznesmeni.

Wilhelm Krüger

Trzecim głośnym cyklem Marcina Ciszewskiego jest seria z Wilhelmem Krügerem w roli głównej. To czterotomowa saga, w skład której wchodzą powieści „Szakal”, „Tygrys”, „Lew” i „Lis”. Jak to zwykle bywa u Ciszewskiego, w książkach przeplatają się elementy kryminału i powieści sensacyjno-przygodowej przedstawione na tle wydarzeń historycznych. Akcja trzech części rozgrywa się na przełomie lat 1918 i 1919, natomiast w czwartej części autor zdecydował się na duży skok czasowy. Akcja „Lisa” rozgrywa się w 1939 roku, niemal w przeddzień wybuchu wojny. Również miejsce wydarzeń diametralnie się różni. O ile pierwsze części rozgrywają się na wschodnich rubieżach Polski, tak teraz akcja przenosi się na Zachód, a konkretnie do stolicy Rzeszy – Berlina.

Książki Marcina Ciszewskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie niemal wszystkie książki Marcina Ciszewskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.