Marcin Fabjański Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zachwyć się! Naucz się medytować od wielkich filozofów
, Książka | Marcin Fabjański

    Radość i spokój na co dzień Pełne lekkości, radosne i medytacyjne życie jest możliwe! Praktykowali je Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness. W chaosie codziennego życia łatwo poddać się toksycznym myślom i zdarzeniom, które nas wypalają, przygnębiają i wpędzają w choroby. A w szkole nie uczono nas, jak dbać o myśli i uwagę. Dzięki tej książce dowiesz się, co odkryli i jak medytowali wielcy filozofowie. Najpierw n...

    Promocja
    okładka Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje, Książka | Marcin Fabjański

    W dobie zamętu i kryzysu ta książka jest niezbędnym przewodnikiem dla tych, którzy chcą wiedzieć, o co chodzi w życiu. Wojciech Eichelberger MYŚL JAK STOICY – OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆ Budzisz się w środku nocy. Problemy w pracy. W domu awantura. I ten ból głowy, już trzeci raz w tym tygodniu – a jeśli to rak? Myśli zaczynają galopować. Wiesz, że do rana nie uśniesz. Chyba że… zrozumiesz, że możesz to powstrzymać! Jak właściwie spojrzeć na rzeczy i złapać dys...

    Promocja
    okładka Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów, Książka | Marcin Fabjański

    Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów NIE MYŚL MNIEJ – MYŚL LEPIEJ NASZE SZCZĘŚCIE ZALEŻY OD TEGO, JAK MYŚLIMY Po co to wszystko? Po co tak się męczę? Czy będzie jakaś nagroda? Ludzie od zawsze zmagali się z życiem, zadawali sobie za dużo pytań i szukali sensu istnienia. Dlatego narodziła się filozofia - miała uwalniać od cierpienia i zbliżać do szczęścia, a filozofowie dyskutowali ze zwykłymi ludźmi na ulicach. Filozofia może dalej pomagać! C...

    Promocja
    okładka Stoicyzm uliczny z płytą CD Jak oswajać trudne sytuacje, Książka | Marcin Fabjański

    To książka dla tych, którzy myślą, że medytacja polega na siedzeniu bez ruchu, a moralność nie istnieje bez religii. Dowiedzą się, jak bardzo się mylą.
    Marcin Fabjański pokazuje, jak na co dzień stosować stoickie techniki mentalne. Starannie dobrane cytaty stoików, kontemplacje i eksperymenty myślowe dają wgląd w naturę rzeczywistości, który wyniesie nasz umysł ponad neurozę codziennego życia.

    Promocja
    okładka Zaufaj życiu Nie zakochuj się w przelatującym wróblu, Książka | Marcin Fabjański

    Życie cieszy! Wystarczy mu zaufać! Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz. O wiele rozsądniej jest budować swoją egzystencję na czymś trwałym. Czy samo „bycie” może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Autor twierdzi, że tak. Trzeba tylko zawierzyć rozumowi i porządkowi natury! Ta książka namawia, byś przestał zaklinać rzeczywistość za pomoc...

Marcin Fabjański Książki

Marcin Fabjański to autor książek filozoficznych, łączących w sobie tradycje myślicieli z Wschodu i Zachodu. Tworząc czerpie z buddyzmu, stoicyzmu czy myśli Artura Schopenhauera. Fabjański jest absolwentem University of York, a w 1998 roku obronił doktorat z filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego doktorska dysertacja nosi tytuł: “Krytyka metafizycznego komponentu umysłu w buddyzmie i u Schopenhauera”. Marcin Fabjański dwa lata spędził w Azji - między innymi w Chinach, Nepalu, Tajlandii, Indiach i Birmie, gdzie medytował w buddyjskich klasztorach. Jest także certyfikowanym instruktorem Mind-Body Bridging oraz nauczycielem medytacji w ruchu Zhineng Qigong. Prowadzi Apenińską Szkołę Filozofii we Włoszech.

Kariera dziennikarska Marcina Fabjańskiego

Fabjański pracował jako dziennikarz w “Gazecie Wyborczej”, “Przekroju”, “Nowym Dzienniku” czy “Focusie”. W 2000 roku został uhonorowany nagrodą Grand Press w kategorii “reportaż prasowy”. Nagrodzony materiał, zatytułowany “Zły dotyk”, opublikowano w “Gazecie Wyborczej”. Opowiadał historię Rafała Pietrzaka, niesłusznie skazanego w Teksasie za molestowanie seksualne dziecka, na 30 lat. Za ten sam reportaż otrzymał także nagrodę Independent Press Association z siedzibą w Nowym Jorku. Fabjański pozostaje aktywny dziennikarsko - w magazynie “Coaching” prowadzi autorską rubrykę zatytułowaną “Metafizyka dla neurotyka”, a w “Dużym Formacie”, dodatku do “Gazety Wyborczej”, pisze felietony “Architektura emocji”.

“Stoicyzm uliczny” - poradnik praktyki filozoficznej

Marcin Fabjański jest autorem przede wszystkim książek filozoficznych. Jedną z nich jest pierwszy polski poradnik praktyki filozoficznej, zatytułowany “Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje”. Przedstawia w niej podstawowe założenia szkoły stoików i omawia jego czołowych przedstawicieli - Senekę, Marka Aureliusza czy Epikteta. Krok po kroku wyjaśnia, jak osiągnąć całkowity, przysłowiowy stoicki spokój wewnętrzny. Odczarowuje przy tym stoicyzm jako “tylko” jedną z antycznych filozofii, o których uczymy się w szkole. Fabjański pokazuje, że stoicyzm to także praktyka, która może pomóc pozostać spokojnym nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Przez jej świadome podejmowanie może nauczyć czytelnika nabierać do wszystkiego właściwej perspektywy i dystansu w tak wielu trudnych, życiowych sytuacjach.

“Uwolnij się!” - kolejna książka autorstwa Marcina Fabijańskiego

Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów” to kolejna książka autorstwa Marcina Fabjańskiego, w której uczy on właściwego nastawienia do życia. Poszukującym sensu istnienia i zmagającym się z tysiącem pytań bez odpowiedzi dziennie ludziom wskazuje drogę z pomocą siedmiu kluczowych filozofów. Dzięki temu męczące łamigłówki przekształcają się w cenne rozważania o rzeczach najważniejszych. Fabjański zastanawia się tu, jak Nietzsche może pomóc pokonać zakupoholizm? Co o spacerach po lesie twierdzili Budda i Laozi? Czy Epikur może wesprzeć w wypaleniu zawodowym, a Montaigne w zwalczaniu stresu? “Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów” to prezentacja wypowiedzi i przemyśleń ważnych postaci w historii filozofii, które nie straciły na swojej aktualności. Wszystko po to, by każdemu człowiekowi przynieść ulgę w codzienności.

Szukasz odpowiedzi na dręczące cię, egzystencjalne pytania? Z pomocą przychodzi wielu wartościowych autorów i autorek, których pozycje znajdziesz na Woblinku - zarówno w wersji ebooków, jak i audiobooków oraz książek papierowych.

Źródło zdjęcia: © Karolina Sikorska/ zwierciadlo.pl

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.