Marianna Gierszewska Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Marianna Gierszewska Ebooki

Marianna Gierszewska jest aktorką serialową oraz filmową, coachem kognitywnym i systemowym, działaczką na rzecz stomików, autorką książek, właścicielką trzech firm - Tutti, Okolice Ciała oraz Ajoni. Od kilku lat prowadzi warsztaty z ciałopozytywności, komunikacji transformującej i pracy ze wstydem. Była ambasadorką kampanii "Pełnoprawni w miłości".

Życie prywatne

Marianna Kamila Gierszewska urodziła się 11 listopada 1996 roku w Krakowie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Zarówno mama - Edyta Torhan, jak i ojciec - Maciej Kowalewski, są aktorami. Siostra, Zofia Kowalewska jest z kolei spełnioną reżyserką. Sama Gierszewska jest lubianą aktorką, którą mogliśmy zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak "Rojst", czy "Pułapka". Prowadzi podcast "Tak już mam".

Prywatnie Gierszewska jest szczęśliwą żoną trenera boksu, Miłosza Gierszewskiego oraz mamą trzyletniego Ignacego. Uprawia jogę, medytuje, kocha tańczyć. Od 15go roku życia żyje ze stomią, a swoimi doświadczeniami dzieli się m.in. w książkach.

Marianna Gierszewska - życie ze stomią

Marianna Gierszewska została zdiagnozowana w wieku 15 lat z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, czego nieuniknionym skutkiem było operacyjne wyłonienie u niej stomii. W 2020 roku, Gierszewska odważyła się pokazać z nią publicznie podczas sesji zdjęciowej "Stomia nie wyklucza", która powstała w ramach współpracy z fundacją STOMIAlife. W 2022 wsparła także kampanię "Pełnoprawni w miłości", która ma na celu obalenie stereotypów związanych z seksualnością osób niepełnosprawnych ruchowo.

Stomia w pozytywny sposób ukształtowała życie Marianny. Chcąc opowiedzieć o swoich przeżyciach, napisała książkę "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" (Wydawnictwo Otwarte). W 2019 otworzyła firmę, Tutti, która produkuje bieliznę dla stomiczek, dwa lata później stworzyła platformę rozwoju osobistego Okolice Ciała, a na końcu terapeutyczną przestrzeń ciała - Ajoni.

Marianna Gierszewska - Początek wszystkiego

W kwietniu 2024 roku Marianna Gierszewska sumptem Wydawnictwa Otwartego wydała swoją drugą książkę - "Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie". Autorka przygląda się w niej okresowi prenatalnemu oraz okołoporodowemu i próbuje ustalić ich wpływ na życie dorosłego człowieka. Książkę znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formacie ebooka oraz książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.