Bony podarunkowe na Święta

Marshall B. Rosenberg Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Porozumienie bez przemocy, Ebook | Marshall B. Rosenberg

    "Nowe wydanie "Porozumienia bez przemocy: o języku życia" Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator n...

    Promocja
    okładka Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy, Ebook | Marshall B. Rosenberg

    Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój. Rozmawia z ludźmi i przysłuchuje się temu, co mają do powiedzenia. Niniejsza książka opowiada o korzeniach agresji i przemocy. Wyjaśnia przyczyny powstawania nieporozumień, gwałtu i konfliktów, tłumacząc je ograniczaniem lub pomin...

    Promocja
    okładka To, co powiesz może zmienić świat, Ebook | Marshall B. Rosenberg

    Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności i potężne narzędzia, które głęboko zmienią Wasze związki i bieg Waszego życia. Znalazły się w niej inspirujące historie, lekcje i idee wypracowane przez ponad czterdzieści lat mediacji w konfliktach i związkach z najbardziej dotkniętych przemocą zakątków świata. Kolejne rozdziały poświęcone są rozwiązywaniu konfliktów, ...

Marshall B. Rosenberg Ebooki

Marshall B. Rosenberg był wybitnym nauczycielem, działaczem na rzecz pokoju i twórcą Porozumienia bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication), czyli koncepcji komunikacji bazującej na empatii, bliskości i zrozumieniu.

Marshall B. Rosenberg – psycholog marzący o porozumieniu bez przemocy

Marshall Rosenberg urodził się 6 października 1934 roku w Canton, w stanie Ohio (USA). W szkole wielokrotnie doświadczał przemocy, między innymi ze względu na swoje żydowskie pochodzenie. Dlatego tak ważne stawały się dla niego wsparcie, empatia i solidarność, których pełny był jego dom.

W czasie studiów przełomowym momentem było dla Rosenberga niezaliczenie egzaminu u profesora Hakeema, który namawiał studentów do samodzielnego myślenia i otwarcie krytykował psychologię kliniczną tamtego okresu – zmusiło to przyszłego twórcę NVC do zmiany sposobu myślenia. Kolejną ważną osobą w życiu zawodowym Marshalla B. Rosenberga był Carl Rogers, który przyjął go do programu badawczego dotyczącego efektywności terapii.

Rosenberg – książki o Porozumieniu bez Przemocy

W latach 60. Rosenberg stworzył pierwowzór NVC. Wypracowywał proces umożliwiający konstruktywne podejście do spełniania potrzeb i prowadzenia życia pełnego sensu. Ostatecznie to lata 80. okazały się okresem konsolidacji myślenia Rosenberga, a podręcznik Rosenberga Porozumienie bez przemocy: o języku życia z 1998 roku (obecnie dostępny na polskim rynku w 3. wydaniu) został przetłumaczony na wiele języków.

W 1984 roku Marshall B. Rosenberg założył CNVC w Teksasie, zrzeszając certyfikowanych trenerów NVC. Jego koncept komunikacji bez przemocy rozprzestrzenił się do ponad stu krajów. Jego wpływ na mediacje konfliktów jest ogromny, a podejście NVC zaczęto stosować w różnych obszarach, od rodzin i szkół, aż po negocjacje dyplomatyczne.

Marshall B. Rosenberg książki tworzył jeszcze przez wiele lat swojego życia. W ten sposób powstały takie tytuły jak To, co powiesz, może zmienić świat

Autor wycofał się z życia publicznego w 2001 roku ze względów zdrowotnych. Zmarł 7 lutego 2015 roku w wieku 80 lat z powodu nowotworu, pozostawiając dziedzictwo Porozumienia bez Przemocy.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.