Broszura Rośliny w pojemnikach przeznaczona jest dla wszystkich miłośników uprawy roślin – ozdobnych i doniczkowych, w szczególności zaś dla tych, którzy nie dysponują odpowiednio dużym ogrodem czy działką. Ogrody w pojemnikach zdobywają ostatnio coraz większą popularność i nic w ty dziwnego, okazuje się bowiem, że w donicach i pojemnikach można uprawiać niemal wszystko: kwiaty, zioła, warzywa, krzewy, iglaki, a nawet drzewa. W zależności od rozmiarów można je ustawiać na par...
Broszura zawiera opis najpopularniejszych ozdobnych roślin doniczkowych, które mogą stać się ozdobą każdego mieszkania. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, palmy, paprocie, kaktusy i sukulenty. Każdy opis, zawierający porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji i walki z zagrażającymi jej szkodnikami, wzbogacają efektowne fotografie.
Idealny ogród to taki, którego pięknem można się cieszyć cały rok. Nie byłoby to możliwe bez gęstych iglaków, pozwalających wyczarować zielony, także i zimą azyl, gdzie można się schronić przed ciekawskim okiem sąsiada czy przechodnia. Ale to nie jedyne ich zalety – iglaki tłumią też hałas, ograniczają zanieczyszczenia powietrza i działanie silnych wiatrów. W niniejszej publikacji przedstawiono najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne spośród drzew i krzewów iglastych nada...
Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów – roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.
Zioła cieszą się ogromną popularnością – nic dziwnego, bo ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Wzbogacają smak potraw, pozytywnie wpływają na zdrowie, pięknie pachną, polepszają jakość plonów w warzywniku, a ponadto można z nich przygotowywać ekologiczne środki na choroby i szkodniki roślin. Zioła można uprawiać w ogrodzie, na balkonie czy choćby na kuchennym parapecie. Wiele gatunków ma niewielkie wymagania i poleca się je nawet osobom początkującym. W tej publikacji pr...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.