Wirtualne Targi

Michael Mosley Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jelita wiedzą lepiej, Ebook | Michael Mosley

    Odpowiedni zestaw bakterii w przewodzie pokarmowym jest niezbędny do zachowania zdrowia. Tymczasem niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków niszczą naszą wewnętrzną florę bakteryjną, doprowadzając do współczesnych plag – alergii, nietolerancji pokarmowych i otyłości.Podczas podróży przez jelito (dosłownie!) z doktorem Michaelem Mosleyem dowiesz się: • jak diety oddziałują na bakterie jelitowe, wagę i poziom cukru we krwi, • dlaczego ludzie różnie reagują na te same pokarm...

    Promocja
    okładka Obniż cukier w 8 tygodni. Przeprogramuj swój organizm, Ebook | Michael Mosley

    Zapobiegaj, chudnij, wyleczPodwyższony poziom cukru we krwi to cicha epidemia naszych czasów. Jest jedną z głównych przyczyn nadwagi i zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, a także udaru krwotocznego, choroby Alzheimera czy raka.Dr Michael Mosley, lekarz i popularyzator nauki związany z BBC, przedstawia rewolucyjną dietę, dzięki której błyskawicznie obniżysz niebezpieczny poziom cukru i całkowicie zmienisz swoje życie.Średnia utrata wagi po 8 tygodniach diety to aż 14 kilogramów!P...

Michael Mosley Ebooki

Michael Mosley to brytyjski dziennikarz telewizyjny oraz producent, tworzący przede wszystkim materiały dotyczące tematyki medycznej.

Medycyna i telewizja

Mosley urodził się 22 marca 1957 roku w Indiach, w Kalkucie. W New College w Oxfordzie studiował filozofię, politykę oraz ekonomię, a następnie przez dwa lata pracował jako bankier. Po tym czasie podjął studia medyczne w Royal Free Hospital Medical School w Londynie (obecnie University College London Medical School). Medycyna nie spełniła jednak jego oczekiwań i koniec końców Mosley rozpoczął staż w stacji telewizyjnej BBC w roku 1985. W tym momencie rozpoczęła się jego kariera jako dziennikarza, a następnie producenta programów telewizyjnych, przede wszystkim zajmujących się tematyką medyczną. Mosley wyprodukował takie tytuły jak “The Human Face” czy “Inventions That Changed the World”, którego gospodarzem był Jeremy Clarkson. W 2010 roku spod ręki Brytyjczyka wyszedł cykl “The Story of Science: Power, Proof and Passion”, a w 2011 roku - “The Brain: A Secret History”, poświęcone historii psychologii oraz neurologii.

Michael Mosley jest także twórcą filmów dokumentalnych. W 2011 roku w ramach cyklu “Frontline Medicine” Brytyjczyk wyprodukował dwa odcinki, “Survival” oraz “Rebuilding Lives”. Koncentrowały się one na postępie medycyny w leczeniu personelu wojskowego podczas wojny w Iraku i Afganistanie. Wskazywały także sposoby, w jaki nowe możliwości wykorzystywane są w medycynie ratunkowej w przypadku ofiar cywilnych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W 2012 roku ukazał się dokument “Prawda o ćwiczeniach”, podsumowujący aktualną wiedzę na temat tego, jak różne wzorce ćwiczeń mogą pomóc w osiągnięciu konkretnych korzyści zdrowotnych, a także wskazywał na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą zbyt długie siedzenie. “Prawda o ćwiczeniach” pokazywała także, jak ludzie wyposażeni w niektóre genotypy nie są w stanie uzyskać znaczącej poprawy wydolności organizmu pomimo wykonywania ćwiczeń wytrzymałościowych. W styczniu 2013 roku spod ręki Michaela Mosley’a wyszedł dokument "Geniusz wynalazku", a w 2016 roku program "E-papierosy: cud czy zagrożenie?". Mosley był za swoją twórczość nominowany do nagrody Emmy oraz BAFTA. Otrzymał także tytuł Dziennikarza Medycznego Roku 1995.

Poradniki Michaela Mosley'a

Michaelowi Mosley’owi przypisuje się spopularyzowanie diety 5:2., która opiera się na krótkich okresach postu, w myśl zasady: “5 dni jesz normalnie, 2 dni nie dojadasz”. Oznacza to, że przez 5 dni w tygodniu nie ma żadnych ograniczeń w diecie, natomiast przez kolejne 2 przyjmuje się jedynie ok ¼ zalecanej dziennej dawki kalorycznej (600 kalorii dziennie dla mężczyzn, 500 kalorii dla kobiet), rozdzielonych na dwa posiłki co 12 godzin. Mosley stworzył ją w związku z własnym problemem z poziomem cukru - postanowił sprawdzić tezę, że krótkie głodówki mogą pomóc w jego kontrolowaniu. Na podstawie swoich doświadczeń, wraz z Mimi Spencer, Michael Mosley napisał książkę: “Dieta 5:2 Dr. Mosley’a” (2013), która szybko stała się międzynarodowym hitem. Dieta 5:2 jest także kluczowym elementem programu żywieniowego, zawartego w pozycji “Fast 800”.

Michael Mosley - autor bestsellera Jelita wiedzą lepiej

Michael Mosley jest także autorem bestsellera “Jelita wiedzą lepiej. Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało. Wskazuje on w nim na znaczenie odpowiedniego zestawu bakterii, który powinien znajdować się w ludzkim przewodzie pokarmowym, by organizm mógł zachować zdrowie. Niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków stanowią więc współczesne przyczyny niszczenia flory bakteryjnej, a co za tym idzie przyczynę licznych alergii oraz nietolerancji pokarmowych, a także otyłości. “Jelita wiedzą lepiej” zawierają także dwustopniowy program odnowy naszej mikroflory jelitowej, jak również liczne przepisy na dania, które wspierają istnienie przyjaznych dla człowieka bakterii.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się najnowsza książka Michaela Mosley’a “Moc dobrego snu. Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym”, zajmująca się problemami ze snem. Na podstawie najnowszych badań Mosley wskazuje, że dobry sen liczy się dla naszego zdrowia nawet bardziej niż dieta, ruch czy posiadane pieniądze. “Moc dobrego snu” opiera się na doświadczeniu samego Mosley’a, który borykał się z bezsennością i próbował różnych sposobów, by sobie z tym poradzić. Na tej podstawie nie tylko udowadnia on znaczenie 7-8 godzinnego codziennego, nocnego snu dla zmniejszenia ryzyka depresji, otyłości i wielu innych chorób, ale także prezentuje krótki, zaledwie czterotygodniowy program naprawczy. Przywróci on dobre samopoczucie, wysoką jakość snu oraz uzdatni ciało do skutecznej regeneracji w nocy.

Poradniki autorstwa Michaela Mosley’a znajdziecie na Woblinku - jako książki papierowe i ebooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.