A gdy już wrócisz do przeszłości, przerażą cię stare, zapomniane grzechy... Pewnego dnia komisarz Jakub Dalberg budzi się w koszmarze – ktoś porwał mu córkę. Czy jej uprowadzenie ma coś wspólnego z pracą zrozpaczonego ojca? Kiedy porywacze wysuwają żądania, zaczyna się wyścig z czasem.„Bez litości” to drugi tom kryminalnej serii Dalberg."Trzyma w napięciu. Lektor świetny. Ciąg dalszy na pewno wysłucham." Nienawiść - opinia słuchaczki.Michał Larek – pisarz i autor podcastów. A...
W sposobie przeprowadzenia zbrodni ujawnia się charakter mordercy. Urwana ręka znaleziona w lesie, młoda denatka z odrąbaną głową, kolejne ofiary „Chirurga” – groza tych opowieści jest tym większa, że wydarzyły się naprawdę. Pod piórem Michała Larka wstrząsające historie przeradzają się dodatkowo w przygnębiające studium ludzkiej natury. Kompilacja historii z serii „Zabójcze opowieści”: „Zabójcza Wigilia”, „Siostrzyczki”, „Fetyszysta”, „Zabójcza obsesja”, „Ostatnia randka” i ...
Nienawistna siła Miejsce zbrodni przypominało rzeźnię. Wszędzie była krew. Na ścianach, meblach, piecu kaflowym. Na ubraniach zawieszonych na krzesłach. I na dywanie, na którym leżał martwy pozbawiony głowy mężczyzna. Sprawca musiał mocno nienawidzić zmarłego, dlatego Adam Kruger i Dagmara Madej muszą iść śladem emocji.
Nieokiełznane pożądanie Zwłoki leżały na środku pokoju w kałuży krwi. Ofiara, młoda dwudziestoczteroletnia Ania Zborowska, miała odrąbaną głowę. Jej jasne długie włosy w przerażający sposób przykuwały wzrok. Kto zabił tę niewinną dziewczynę i dlaczego? Dagmara Madej i Adam Kruger muszą zapomnieć o koszmarnym widoku i odpowiedzieć na te pytania.
„Któż nie chce zabić, czego nienawidzi?" Dziewiątego marca w lasku we wsi Słaba została znaleziona ręka. Jak się okazało, odcięta już martwej ofierze. Adam Kruger i Dagmara Madej od razu ruszają tym tropem, sądząc, że może wpadli na ślad prowadzący do „Chirurga". Jednak rozwój śledztwa ich mocno zaskakuje.
Czy dobrzy ludzie popełniają zbrodnie? Jest wigilijne popołudnie. Porucznik Adam Kruger ma za sobą męczące przesłuchanie. Kiedy szykuje się już do wyjścia do domu, na komendę przychodzi informacja o znalezieniu zmasakrowanych zwłok mężczyzny w Budziszynku. Zirytowany jedzie na miejsce wraz z ekipą. Sprawa wydaje się prosta, ale im bardziej milicjanci się w nią zagłębiają, tym więcej budzi w nich wątpliwości.
3 marca 1993 roku. Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą kasjerkę. W mediach wrze, dziennikarze piszą o napadzie stulecia, a policjanci odnoszą wrażenie, że wrzucono ich nagle na plan hollywoodzkiego filmu. Po odnalezieniu zwłok zgwałconej i zamordowanej kasjerki śledczy z komendy wojewódzkiej zaczynają bezlitosne polowanie na przestępców. Naciski z góry nie ułatwiają im jednak pracy. Gdzie ukryli się sprawcy genialnego na pozór napadu? Emocje sięgają ...
WSZYSCY MAJĄ SWOJE WEWNĘTRZNE DEMONY, NIEKTÓRZY TRACĄ NAD NIMI KONTROLĘ. Zimny poniedziałek, październik 1992 roku. W lesie zostają odnalezione zwłoki atrakcyjnie ubranej kobiety. Randka? Gwałt? Prostytucja? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej mają trudne zadanie. Zeznania świadków są mętne, ktoś widział odjeżdżającego niebieskiego żuka, ktoś słyszał, że po okolicy kręcił się jakiś obcy. Sprawą zajmuje się Harry, legenda poznańskiej policji. Komisarz ma słabość do alkoholu, p...
Konflikt dobra ze złem nie ma jasno ustalonych granic, każdy może się okazać zdrajcą. Przełom lat 80. i 90. to nowa, bezlitosna rzeczywistość. W niedbale dotąd prowadzonym śledztwie w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny dochodzi do przełomu. Przy okazji wychodzą też na jaw szczegóły śmierci pewnego bardzo dociekliwego dziennikarza… Komu zależało na tym, by uciszyć ambitnego redaktora? Podejrzane związki gangsterów, policjantów i biznesmenów są tajemnicą poliszynela. Świat...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.