Mitchell Zuckoff Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka 11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat
, Książka | Mitchell Zuckoff

    Jedenastoletni Bernard po raz pierwszy leciał samolotem. Dwuletnia Christine zostawiła w łóżku ukochaną przytulankę, żeby nic jej się nie stało podczas podróży. Stewardesa Amy Sweeney właśnie wróciła z urlopu wychowawczego i nie mogła się pogodzić z tym, że nie odprowadzi tego dnia córeczki do przedszkola. Zandra i Robert lecieli w podróż poślubną na Hawaje. René,e May, stewardesa, chciała zaskoczyć rodziców niespodziewaną wizytą. Zamierzała powiedzieć im, że jest w ciąży. 11...

    Promocja
    okładka Uwięzieni w raju, Książka | Mitchell Zuckoff

    „Fascynująca, iście filmowa narracja” Entertainment Weekly Niezwykła historia Amerykanów, ocalałych z katastrofy samolotu w środku dżungli. Maj 1945 roku. Niewielki samolot transportowy rozbija się nad Nową Gwineą. Z dwudziestu czterech pasażerów ratuje się troje: kapral Margaret Hastings, porucznik Jogn McCollom i sierżant Kenneth Decker. Ranni, odwodnieni, chorzy, trawieni bólem przedzierali się przez dżunglę. Znajdują się w pułapce między tubylcami – kanibalami a wrogimi ...

    Promocja
    okładka Lodowe piekło. Katastrofa na Grenlandii, Książka | Mitchell Zuckoff

    Na przełomie 1942 i 1943 roku trzy amerykańskie samoloty wojskowe rozbiły się na Grenlandii. Po pierwszych sygnałach SOS kolejne maszyny wzbijały się w powietrze, by odszukać zaginionych i wygrać nierówną walkę z arktyczną zimą: z czterdziestostopniowym mrozem, szalejącą wichurą i lodowymi szczelinami. Załogi startujących maszyn nie spodziewały się, że lecąc na ratunek kolegom, także i one podzielą los poprzedników. Przez 148 pełnych dramatycznych wydarzeń dni rozbitkowie ...

Mitchell Zuckoff Książki

Mitchell Zuckoff jest amerykańskim profesorem i wykładowcą akademickim, a także dziennikarzem. Wykłada historię dziennikarstwa na Uniwersytecie Bostońskim. Zuckoff to także twórca prac naukowych oraz licznych artykułów dotyczących dziennikarstwa. Na rynku literackim jest znany przede wszystkim jako autor reportaży opisujących jedne z największych katastrof w historii ludzkości. Na język polski przetłumaczono dotychczas takie książki Mitchella Zuckoffa jak „Lodowe piekło. Katastrofa na Grenlandii”, „Uwięzieni w raju” czy „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat”.

Życie prywatne

Mitchell Zuckoff urodził się 18 kwietnia 1962 roku. Jest absolwentem liceum im. Johna F. Kennedy'ego w Bellmore w stanie Nowy Jork, a także Uniwersytetu Missouri. Obecnie pracuje jako profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Bostońskim. Prywatnie mieszka w Newton (Massechusetts) z żona oraz dwiema córkami.

Mitchell Zuckoff – twórczość literacka

W 2014 roku ukazał się reportaż autorstwa Mitchella Zuckoffa stworzony wspólnie z członkami zespołu bezpieczeństwa, którzy brali udział w ataku w Bengazi w 2012 roku. „13 Hours: The Inside Account of What Really Happened in Benghazi” opowiada historię trzynastu godzin walk, które miały miejsce w Libii w 2012 roku, kiedy to przeprowadzony został atak na tamtejszą amerykańską placówkę dyplomatyczną. Książka Zuckoffa pokazuje te dramatyczne wydarzenia z perspektywy służb, które były w nie bezpośrednio zaangażowane. Pierwszą książką, która ukazała się w Polsce, byli jednak „Uwięzieni w raju”. To dokładne odtworzenie katastrofy samolotu transportowego, który rozbił się nad Nową Gwineą w maju 1945 roku. Z dwudziestu czterech pasażerów ocalało troje ludzi, którzy znaleźli się w nieznanej sobie dżungli, pomiędzy wrogimi im Japończykami a kanibalami. Chorzy, obolali i odwodnieni walczyli o każdą minutę swojego życia. Zuckoff wykorzystał w swoim reportażu materiały z wywiadów, dokumenty armii amerykańskiej, a także dostępne wspomnienia, dzienniki, zdjęcia i filmy, odtwarzając w najdrobniejszych szczegółach pełen napięcia obraz. „Uwięzieni w raju” Mitchella Zuckoffa czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

„11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” Mitchella Zuckoffa

Najnowszą książką nagrodzonego Pullizerem Mirchella Zuckoffa jest „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” wydany w 2021 roku przez Wydawnictwo Poznańskie. Dziennikarz odtwarza w nim całą siatkę ludzkich historii, których dotknęły zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku. Materiały do niej zaczął zbierać już następnego dnia po tych dramatycznych wydarzeniach i kontynuował swoją pracę przez kolejnych kilkanaście lat. Dzięki temu „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” opowiada losy pasażerów porwanych samolotów, strażaków, pracowników World Trade Center, ich bliskich, nie zapominając o mieszkańcach Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się ostatni samolot. Minuta po minucie Zuckoff odtwarza ten tragiczny dzień, pokazując wszystko w skali zarówno intymnej, jak i globalnej. „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” Mitchella Zuckoffa, jak i inne jego książki, znajdziecie na Woblink, gdzie wraz z innymi reportażami czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.